Pasjans Oblegana Twierdza

Pasjans Oblegana Twierdza Uwaga! Uwaga! Twierdza została oblężona … Pasjans Oblegana Twierdza należy do kategorii pasjansów o wysokim poziomi trudności. Grając w tego pasjansa trzeba wziąć głęboki oddech i przytrzymać nerwy na wodzy. Jeśli chcesz osiągnąć sukien w tym pasjansie musisz uzbroić się w cierpliwość. Pasjans Oblegana Twierdza polega na zbudowaniu czterech baz od asa do króla, a od innych pasjansów odróżnia go to, że można kłaść na sobie karty dowolnego koloru.

Uwaga! Uwaga! Twierdza została oblężona …
Celem gry jest zbudowanie czterech baz od asa do króla, umieszczonych na środku planszy, czyli w naszej twierdzy. Karty leżące po prawej i lewej stronie twierdzy są wojskami oblegającymi. Karty te można przesuwać po całej planszy, z tą tylko zasadą, że karta, na którą mamy zamiar przełożyć tę wybraną, musi być od niej o oczko większa. Przypomnę, że w grzej tej nieważny jest kolor karty – nie musimy układać wg, jednego koloru, ani na przemian czerwona – czarna, kolory mogą być dobierane dowolnie, ważne jest tylko to, żeby karty były układane w kolejności. Nie można przenosić zespołów kart, a tylko ostatnią w rzędzie ( np. gdy mamy kolejno walet, dziesięć, dziewięć to przenieść możemy tylko dziewiątkę).
W grze nie ma możliwości cofnięcia ruchu, a więc dokładniej przemyślcie każdy wasz ruch. Jest tylko możliwość poddania się – jeśli chcecie wybrać taką opcję kliknijcie przycisk GIVE UP na dole ekranu. W grze nie jest liczony czas, a więc pełny luz – możecie myśleć dowoli. Liczone są za to punkty. Punkty możecie zobaczyć w lewym dolnym rogu. Dostajecie je za każdym razem, gdy kładziecie kartę na bazach, umieszczonych na środku ekranu.
W grze Pasjans Oblegana Twierdza liczy się dobra strategia – no jak to zwykle jest na bitwie. Pasjans ten jest jednym z najtrudniejszych pasjansów, a więc wymaga dużych pokładów cierpliwości, a nawet energii. Przede wszystkim jednak liczy się dobra zabawa, a tego na pewno nie zabraknie. Nie ważne czy wygracie czy przegracie – pasjans ten przyniesie wam wiele zabawy i relaksu. Jeśli jednak chcecie być najlepsi i uratować waszą twierdzę przed zdobyciem, musicie ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. W końcu dojdziecie do takiej wprawy, że żadna armia was nie pokona.
Poza pasjansem, w którego macie okazję teraz zagrać, mamy dla was cały zbiór tych wyjątkowych gier karcianych. Koniecznie zajrzyjcie do działu pasjanse – tam każdy wielbiciel tych gier znajdzie coś dla siebie. Zbiór jest tak przygotowany, że zarówno początkujący jak i zaawansowanych gracz będzie mógł w coś zagrać. Gry mają różny stopień trudności, a także są to różne wersje pasjansów – począwszy od klasycznych a zakończywszy na nowoczesnych implementacjach.
Trzymam kciuki za wszystkich, mam nadzieję, że uda wam się ocalić twierdzę.