Pasjans Orle Skrzydła

Pasjans Orle Skrzydła to jeden z trudniejszych pasjansów, w jakie przyszło mi zagrać. Celem gry jak zwykle jest ułożenie pasjansa. Na górnych polach nie układamy jednak asów, ale takie karty, które oni nam wskażą. Gra jest trudna, bo nie łatwo znaleźć kolejne karty na stosie, a do tego tylko dwa razy można zacząć stos przeglądać od nowa. Mimo to gra jest bardzo fajna. Polecam i trzymam za was kciuki :)

Pasjans Orle Skrzydła to jedna z trudniejszych wersji gry pasjans, no i w sumie mało znana wersja, ale równie ciekawa i ekscytująca. Jak to zwykle bywa, najlepsze jest to, co trudne do osiągnięcia, a w tej grze naprawdę trudno zbudować jest pasjansa, zresztą sami się przekonajcie :)
Aby rozpocząć grę należy kliknąć NEW GAME wtedy na planszy pojawiają się karty. Skrzydła wypełniają się kartami, a na górze mamy polna puste i jedną kartę, w zależności od tej karty kolejne pola muszą być zapełniane tą samą wartością, a na nich kładziemy kolejne o oczko większe od niej. Na środku skrzydeł widnieje stosik 13 kart, a na dole ekranu mamy drugi stos z 30 kartami. Używać możemy tylko kart z dolnego stosy, karty ze stosu z 13 kartami same wskakują na planszę, gdy któraś z kart ze skrzydeł zostanie użyta. Jeśli zużyte zostanie wszystkie 13 kart, puste pola można wypełniać kartami z dolnego stosu. Dolni stos może być rozpoczynany tylko 3 razy – pierwszy raz na początku a potem jeszcze dwa. Tak, więc nie tak łatwo trafić na karty, które są nam akurat potrzebne, a wiecznie kupeczki zaczynać nie możemy. Tak, więc kiedy uznamy, że dalsza gra nie ma sensu klikamy NEW GAME i zaczynamy innego pasjansa. Jeśli jednak uznamy, że wina tkwi w tym, że wcześniej źle ułożyliśmy kartę klikamy UNDO, które znajduje się na pasku u góry ekranu, to pozwoli na cofnięcie ruchu. Tego przycisku można używać do woli. Na dole ekranu w dolnym lewym rogu macie czasomierz, ale nim się nie przejmujcie, gdyż czas biegnie do przodu, więc nie musicie się spieszyć.
To tyle o zasadach. Mam nadzieję, że są one dla was jasne. Dla mnie ten pasjans jest bardzo trudny, mam nadzieję, że wam nie sprawi aż tyle trudności. Gra jest naprawdę świetna, ale chyba dla bardziej doświadczonych gracz, no albo dla tych, którzy będą mieć szczęście i trafią na dobre karty :) Ja trzymam za wszystkich kciuki. Jeśli jedna nie powiedzie się wam w tym pasjansie, to serdecznie zapraszam do innych naszych pasjansów, przygotowaliśmy dla was cały zbiór, który zawiera zarówno klasyczne gry pasjans takie jak: pająk czy klondike, jak i całkiem nowe implementacje tej wspanialej gry karcianej. Jestem pewna, że w naszym zbiorze każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno początkujący gracz jak i ten bardziej doświadczony, zarówno ten który lubi klasykę jak i ten który lubi nowoczesność. Każdy będzie mógł tu dowoli pograć zupełnie za darmo w swoje ulubione gry pasjans.
Trzymam kciuki i życzę udanej zabawy :)