Pasjans Piramida Cheopsa

Pasjans Piramida Cheopsa to prosty pasjans, w którym macie do przejścia kilkanaście plansz. W grze Pasjans Piramida Cheopsa przenosicie się do Starożytnego Egiptu stąd taki a nie inny klimat będzie panował w tejże grze. A jakie są zasady tej gry pasjans? Bardzo proste. Musicie grupować karty tak, aby suma oczek dała 13. Tak, więc Pasjans Piramida Cheopsa to tradycyjny pasjans trzynastka, który wcale nie musi być dla was pechowy. Może akurat uda wam się bez problemu przejść wszystkie dostępne plansze. Zobaczymy – nie ma co gdybać. Zaczynajcie więc zabawę razem z nami – życzę powodzenia!!!

Jeżeli lubicie pasjanse, które swoją grafiką i klimatem nawiązują do starożytności to z pewnością przypadnie wam do gustu gra Pasjans Piramida Cheopsa. Pasjans ten nie powinien sprawić nikomu trudności, gdyż chodzi tu jedynie o to, aby usunąć z planszy wszystkie karty układając je w grupy, których suma oczek daje 13. Mam nadzieję, że będzie to szczęśliwa trzynastka, która pozwoli wam przejść wszystkie dostępne w grze Pasjans Piramida Cheopsa plansze.

Jak dobierać karty w grupy?

Wystarczy zwrócić uwagę na sumę oczek oraz na to czy dana karta nie jest blokowana przez inne. Grupować można karty dwójkami, trójkami a nawet większą ilością – ważne by suma oczek dała 13. Mała uwaga – król ma zawsze wartość 13 i jest zawsze pojedynczo usuwany! Inne wartości kart to: dama – 12, walet – 11, a reszta jak wskazuje wartość karty.

Na dole gry Pasjans Piramida Cheopsa macie trzy karty – po prawej karta, którą możecie wykorzystać do łączenia się z innymi kartami z planszy, na środku jest stos z kartami, które możecie dobierać, gdy na planszy nie ma żadnych sensownych oraz po lewej znajduje się tzw. dzika karta. Dziką kartę można użyć tylko raz, powoduje ona to, że na niej można ułożyć dowolną inną kartę. Jest to dość pomocne, ale warto wykorzystać ją w odpowiednim momencie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w grze Pasjans Piramida Cheopsa? Na prawą stronę ekranu tego pasjansa. Tam od góry macie takie opcje jak: ilość kolejno usuniętych kart (daje to większą ilość punktów), czas, numer planszy oraz ilość zdobytych punktów. Na dole ekranu w prawym rogu tej gry pasjans macie wyłącznik dźwięków i muzyki. Jeżeli chodzi o sterowanie w grze Pasjans Piramida Cheopsa to odbywa się ono oczywiście za pomocą myszki.

To już wszystkie informacje na temat gry Pasjans Piramida Cheopsa. Mam nadzieję, że wszystko jest dla was jasne i że bez problemu uda wam się przejść wszystkie dostępne tutaj plansze. Zapraszam również do zagrania w inne nasze pasjanse, których jest całe mnóstwo na naszym portalu, stąd jestem pewna, że każdy znajdzie idealną grę pasjans dla siebie.

Powodzenia!!!