Pasjans skorpion 2

Pasjans skorpion 2 każdy chyba słyszał o pasjansie pająku, ale o skorpionie? A jednak. Gra karciana Pasjans skorpion również istnieje i teraz macie okazję w nią zagrać. Jest to dość typowy przypadek pasjansa, w którym tradycyjnie musicie ułożyć sekwens kart od króla do asa w jednym kolorze. Sekwensów tych musi być cztery – do każdego koloru po jednym. Serdecznie zapraszam do zabawy : )

Pasjans skorpion 2 to kolejny dość typowy rodzaj pasjansa, w który możecie zagrać na naszym portalu. O tym pasjansie pewnie mało kto słyszał, o ile w ogóle ktoś słyszał. Jednak zasady są jak zawsze – proste. Trzeba ułożyć tradycyjnego pasjansa, czyli sekwens kolejnych kart tego samego koloru od króla do asa. Kart nie odkładamy jak w pasjansie pająku na wyznaczone miejsca tylko pozostawiamy je na stole, co nieco utrudnia nam grę.

Pasjans skorpion 2 nie należy do tych całkiem najprostszych, ale nie jest również wybitnie trudny. Zaczynając grę widzicie 3 kolumny w wszystkimi otwartymi kartami i cztery z częścią otwartych i częścią zakrytych kart, widzicie również stos kart. Ale uwaga ! Na stosie w rzeczywistości kart jest niewiele, starcza jedynie na dwa rozdania. Tak, więc nie liczcie na dobieranie sobie kart. Co w tym pasjansie jest fajne? To, że nie musimy przenosić kart już częściowo ułożonych, można przenieść całą kolumnę kart wymieszanych, byle tylko na miejsce, w którym ostatnia karta jest o oczko większa, niż pierwsza stosu, który przenosimy ( patrząc z góry na dół – pierwsza na górze, ostatnia na dole ).

Gra karciana Pasjans skorpion nie jest ograniczona czasem, a więc na spokojnie można przemyśleć każdy ruch. Czas sobie płynie, możecie go podejrzeć na dole ekranu, ale płynie on sobie w górę. Na dole ekranu, bardziej z lewej strony, możecie również zobaczyć ilość punktów jaką udało wam się zdobyć. Po lewej stronie nad dolnym paskiem widzicie dwie ikony – jedna z pytajnikiem to pomoc, a druga ze strzałką – cofnięcie ruchu. Karty przemieszczamy używając myszki.

Mam nadzieję, że Pasjans skorpion spotka się z takim samym uznaniem jak jego kuzyn Pasjans Pająk i w krótkim czasie zyska tak samo duże rzesze fanów i fanek, które często będą do nas powracały by w niego zagrać. Jeśli jednak Pasjans skorpion wam się nie spodobał to możecie spróbować innych naszych gier pasjans – przygotowaliśmy ich cały zbiór – są prostsze i trudniejsze, mniej i bardziej klasyczne, tak więc każdy/a powinien/powinna znaleźć coś dla siebie. Życzę udanej zabawy : )