Pasjans solitaire

To bardzo fajny klasyczny pasjans. Jest to ten sam pasjans, który pojawił się wcześniej w systemie Windows 95. Jak zwykle gramy na czas. Klawiszem "p" możemy w każdej chwili zatrzymać grę. Życzymy miłej zabawy i czasów znacznie poniżej 5 minut.

Pasjans Solitaire jest najczęściej spotykaną klasyczną grą karcianą. Swoją popularność zyskał dzięki wprowadzeniu go do systemu Windows 95. Zasady gry tego pasjansa niczym nie różnią się od pasjansa Klondike. Gracz kładzie karty jedna na drugiej od Króla do Dwójki w kilku kolumnach tak, aby kolory układały się naprzemiennie. Na górne puste pola odkładane są Asy, a na nich nastpnie pozostałe karty od Dwójek do Króla, zgodnie z kolorem Asa. Na wolne pola powstałe po opróżnieniu kolumny z kart można kłaść wyłącznie Króle. W tej wersji pasjansa Gracz nie zdobywa punktów, a gra nie zakończy się nagle po upływie odgórnie ustalonego czasu. Istnienie jednak możliwość sprawdzenia swoich osiągów, gdyż w prawym górnym narożniku umieszczono zegar, który załącza się automatycznie bezpośrednio po kliknięciu ikonki "start". Obok zegara wyswietlany jest najlepszy czas rozwiązania pasajnsa. Solitaire przeznaczony jest głównie dla osób, które nie lubią pośpiechu podczas relaksujących gier karcianych.

Nasz serwis posiada również anglojęzyczną wersję o nazwie solitaire games, na której znaleźć można wszystkie najciekawsze pasjanse w wersjach angielskich i z angielskimi opisami.