Pasjans Westclife

Pasjans Westclife kolejna wersja znanej i lubianej gry, jaką jest pasjans. Pasjans Westclife jest bardzo prostym pasjansem, zbliżonym do pierwszych gier karcianych tego typu. Jest to dziesięciokolumnowa wersja pasjansa klondike, w którego już zapewne mieliście okazję zagrać. Jeśli spodobał wam się klondike, to koniecznie spróbujcie nieco trudniejszej ( a może prostszej? ) jego wersji, czyli Pasjansa Westclife.

Witajcie w grze Pasjans Westclife, kolejnej grze karcianej, której celem jest ułożenie, tzw. pasjansa. Gra Pasjans Westclife jest odmianą pasjansa klondike, z tą różnicą, że tutaj mamy dziesięć kolumn, co sugeruje, że jest to nieco trudniejsza wersja gry. Pasjans klondike jest jedną z podstawowych wersji pasjansa, a więc i tu spotkacie się z klasycznym podejściem do tej gry. Pasjanse cieszą się niesłabnącą popularnością, powstają coraz to nowsze implementacje tychże gier karcianych, czasem jednak miło sięgnąć do korzeni i zagrać w klasyka. Gra Pasjans Westclif z pewnością należy to tych bardziej klasycznych gier pasjans.
Tak jak w pasjansie klondike układamy na przemian karty czerwona – czarna od króla w dół, aż po dwójkę, a asy odkładamy na pola wyznaczone u góry. Następnie na tych asach układamy kolejno karty od asa w górę, aż po króla. Kiedy wszystkie karty znajdą się u góry gra dobiega końca. Grę rozpoczynamy klękając przycisk NEW GAME, znajdujący się u góry ekranu. Ponadto podczas gry można użyć przycisku UNDO, który z powoduje cofnięcie ruchu.
Wspomniałam, że to iż jest dziesięć kolumn może sugerować, że jest to trudniejsza wersja pasjansa klondike. Patrząc na to z perspektywy dłuższej gry zobaczycie, że w gruncie rzeczy jest to prostsza wersja, gdyż macie więcej pól na przekładanie kart, a do tego w puste pola możecie wstawiać dowolne karty, a nie jak to było w pasjansie klondike – tylko króle. Pasjans Westclife jest bardzo przyjemną grą karcianą, która świetnie was zrelaksuje. Jest to prosta gra, a więc nie będziecie musieć główkować, gdzie tu co przesunąć, żeby było dobrze. Pasjans Westclife może i nie ma wspaniałej grafiki i relaksującej ścieżki dźwiękowej, ale dzięki swej prostocie jest niezwykle interesującą grą – szczególnie dla początkujących graczy. Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z pasjansami, to dobrze trafiłeś : )
Jeśli chcesz spróbować innych gier pasjans, to mamy dla ciebie cały zbiór tego typu gier. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy dla was gry pasjans o różnym stopniu trudności, jest coś dla nowicjuszy i dla ekspertów, coś dla duży i coś dla małych. Bez wątpienia nasz zbiór pasjansów pozwoli wam grać do woli w różnego typu pasjanse – od tych klasycznych aż po te nowoczesne. Trzymam za wszystkich kciuki i życzę wspaniałej zabawy.