Pasjanse 2010

Pasjans DeluxePasjans Deluxe - kolejna wersja znanej i lubianej gry karcianej, jaką jest pasjans. Tym razem nie układamy kart większa na mniejszą, ale układamy je od największej do najmniejszej zaczynając od lewej strony stołu. Ciekawa odmiana gry pasjans, która wymaga umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczości, a także dobrej analizy sytuacji na stole. Każdy ruch jest ważny, więc Pasjans Deluxe wymaga pełnego skupienia. Życzę wspaniałej zabawy z grą karcianą Pasjans Deluxe.
Pasjans MłynekPasjans Młynek - był sobie raz stary młynarz, który miał czterech synów… Znacie tę legendę? W grze Pasjans Młynek rolę czterech synów odgrywają czterej królowie. Choć grając w tego pasjansa, przekonacie się, że ilość króli wcale nie jest równa cztery, co może nieźle namieszać. Ta gra pasjans nie wiele wspólnego ma z grą planszową młynek, choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że mają one ze sobą coś wspólnego. A może się mylę i mają? Musicie to sami sprawdzić, grając w grę karcianą Pasjans Młynek.
Kryształowy pasjans klondikeKryształowy pasjans klondike - kryształy, diamenty, klejnoty… Wszystko to świadczy o dużej wartości, więc nie należy wątpić, że pasjans, który mamy wam zaszczyt przedstawić też jest wartościowy i godny uwagi. Kryształowy pasjans klondike jest bardziej rozbudowaną wersją znanego już wam pewnie pasjansa klondike. Jeśli tamten pasjans przypadł wam do gustu, to Kryształowy pasjans klondike spodoba wam się jeszcze bardziej. Gorąco polecam.
Pasjans WestclifePasjans Westclife - kolejna wersja znanej i lubianej gry, jaką jest pasjans. Pasjans Westclife jest bardzo prostym pasjansem, zbliżonym do pierwszych gier karcianych tego typu. Jest to dziesięciokolumnowa wersja pasjansa klondike, w którego już zapewne mieliście okazję zagrać. Jeśli spodobał wam się klondike, to koniecznie spróbujcie nieco trudniejszej ( a może prostszej? ) jego wersji, czyli Pasjansa Westclife.
Pasjans sześć na sześćPasjans sześć na sześć - Pasjans sześć na sześć – pasjans na szóstkę! Pasjans sześć na sześć to jeden z najtrudniejszych pasjansów, w jakie przyjdzie wam zagrać. Niby gracie „w odkryte karty”, ale tak naprawdę to żadne ułatwienie. Pasjans sześć na sześć jest grą przeznaczoną dla najwytrwalszych i najbardziej doświadczonych graczy gier karcianych typu pasjans. Mimo wszystko polecam tę grę wszystkim chętnym, a nuż może ja się mylę i to bardzo prosta gra ; ) Sprawdźcie sami, ja trzymam kciuki : )
Pasjans DieppePasjans Dieppe - nieco prostsza wersja gry Pasjans sześć na sześć. Kolejny raz spotykamy się z pasjansem, którego punktem wyjścia są otwarte karty. Znów musimy uzbroić się w cierpliwość, bo ułożenie tego pasjansa nie należy do najłatwiejszych rzeczy pod słońcem. Ten pasjans wymaga dużych pokładów spokoju i wytrwałości – „nie od razu Rzym zbudowano” – nie od razu zbudujecie pasjans. Tak, więc trzymajcie nerwy na wodzy, a na pewno wam się uda. Trzymam kciuki za wszystkich : )
Pasjans Oblegana TwierdzaPasjans Oblegana Twierdza - Uwaga! Uwaga! Twierdza została oblężona … Pasjans Oblegana Twierdza należy do kategorii pasjansów o wysokim poziomi trudności. Grając w tego pasjansa trzeba wziąć głęboki oddech i przytrzymać nerwy na wodzy. Jeśli chcesz osiągnąć sukien w tym pasjansie musisz uzbroić się w cierpliwość. Pasjans Oblegana Twierdza polega na zbudowaniu czterech baz od asa do króla, a od innych pasjansów odróżnia go to, że można kłaść na sobie karty dowolnego koloru.
Pasjans brytyjska konstytucjaPasjans brytyjska konstytucja - bardzo ciekawy pasjans, który wymaga dużej dawki myślenia. Królowie i damy zostali usunięci ze stosu, w grze zostają karty od asa do waleta. Na górze mamy rozłożone asy, czyli tzw. Tajną Radę. Na tych asach, jak to zwykle bywa będziemy kolejno układać resztę kart od najmniejszej do największej. Z tym, że drogach do tajnej rady nie jest wcale taka prosta. Droga na szczyt jest żmudna i długa. Jednak naprawdę warto. Świetny pasjans na „odmóżdżenie”. Prosty i przyjemny pasjans dla każdego. Sprawdźcie sami.
Szalony pasjansSzalony pasjans - to kolejna gra pasjans, jaką znajdziecie na naszym portalu. Szalony pasjans nie należy do tych najłatwiejszych, ale za to można się przy nim znakomicie bawić. Dla tych, którzy lubią chaos ta gra będzie idealna, gdyż karty na planszy rozrzucone są bez ładu i składu. No, ale jak zwykle trzeba z nich ułożyć pasjanse. Powodzenia :)
Pasjans Czarna WdowaPasjans Czarna Wdowa - to bardzo prosta gra pasjans, gdyż można dowolnie układać kolorami karty na siebie, pamiętając jednak, że każda kolejna musi być o oczko mniejsza od poprzedniej. Pasjans Czarna Wdowa jest odmianą pasjansa pająka, a więc jeśli lubicie klasycznego pająka to ten pasjans również przypadnie wam do gustu.
Pasjans Orle SkrzydłaPasjans Orle Skrzydła - to jeden z trudniejszych pasjansów, w jakie przyszło mi zagrać. Celem gry jak zwykle jest ułożenie pasjansa. Na górnych polach nie układamy jednak asów, ale takie karty, które oni nam wskażą. Gra jest trudna, bo nie łatwo znaleźć kolejne karty na stosie, a do tego tylko dwa razy można zacząć stos przeglądać od nowa. Mimo to gra jest bardzo fajna. Polecam i trzymam za was kciuki :)
Piracki pasjansPiracki pasjans - kolejna wersja wspaniałej gry pasjans. Tym razem wybieramy się na wyspę piratów i tam w cieniu palmy układamy sobie pasjansa. Piracki pasjans jest bardzo prostą wersją tej wspaniałej gry karcianej, która uczy cierpliwości. Jest on połączeniem klasycznego pasjansa Klondike z Freecell’em. Jeśli lubicie te pasjanse to Piracki pasjans też z pewnością przypadnie wam do gustu. Życzę udanej zabawy :)
Pasjans BushidoPasjans Bushido - innowacyjny i ciekawy sposób pokazania, jak ćwiczyć stan swojego ducha aby zdobyć uprawnienia samuraja Bushido. Sprawdź czy nadajesz się do tej roli i ułóż Pasjans Bushido w całości od najmniejszej do największej na 4 bazach. Graj uważnie ponieważ nie można cofnąć posunięcia ani zdobyć pomocy. Wszystko zależy od twojej inwencji.
Pasjans SułtanPasjans Sułtan - tych prawdziwych sułtanów już nie ma można by powiedzieć jednym słowem. Pozostały o nich tylko zapiski w historycznych księgach oraz pamiątki w takich krajach muzułmańskich jak Turcja. Do upodobań władców należało stworzenie własnego haremu, dlatego też spróbuj pomoc Sułtanowi utworzyć podobny harem z kart, składającego się z 8 dam. Spokojny i dający pełny relaks pasjans, który zdecydowanie i ostatecznie polecam.
PathiansPathians - uwolnij księżniczkę uwięzioną w wieży układając pasjansa. Dość nietypowa wersja gry pasjans, która powinna przypaść wam do gustu. Nie układanie tu tradycyjnego pasjansa od największej karty do najmniejszej, ale wybieracie sobie jedną, a następnie kolejną, która musi być o oczko wyższa bądź niższa. Świetna zabawa. Powodzenia : )
Pasjans zegarPasjans zegar - to innowacyjna gra pasjans, w której układanie pasjans jest niezwykle proste i nie wymaga nawet znajomości kolorów kart! Co ciekawe w tej grze mając na myśli zegar miałoby się na myśli ograniczenie czasowe, kształt zegara i kierunek zgodny ze wskazówkami zegara. W grze tej kształt zegara jest zachowany, ograniczenia czasowego brak, a poruszamy się niekoniecznie w stronę do wskazówek zegara. Życzę udanej zabawy.
Pasjans skorpion 2Pasjans skorpion 2 - każdy chyba słyszał o pasjansie pająku, ale o skorpionie? A jednak. Gra karciana Pasjans skorpion również istnieje i teraz macie okazję w nią zagrać. Jest to dość typowy przypadek pasjansa, w którym tradycyjnie musicie ułożyć sekwens kart od króla do asa w jednym kolorze. Sekwensów tych musi być cztery – do każdego koloru po jednym. Serdecznie zapraszam do zabawy : )
Wolny pasjansWolny pasjans - klasyczna gra pasjans, w którą pewnie nieraz już graliście. Układanie pasjansa, poczynając od odłożenia asa na specjalnie wyznaczone pola, a następnie układając na nim kolejne karty od dwójki do asa. Na planszy karty układacie na przemian kolorami : czarny – czerwony, czerwony – czarny. Klasyczny pasjans – klasyczne zasady, życzę udanej zabawy.
Blokowany pasjansBlokowany pasjans - Blokowany pasjans – kolejna gra pasjans, w którą możecie zagrać na naszym portalu. Ten pasjans nie należy do najprostszych, ale za to można się przy niej świetnie bawić, no a ci nerwowi trochę nerwów przy niej stracą. Bądź co bądź warto spróbować zagrać w grę karcianą Blokowany pasjans. Życzę udanej zabawy !!!
Pasjans duża BerthaPasjans duża Bertha - jeden z bardziej skomplikowanych pasjansów, w jakie mi przyszło zagrać. Gra rozgrywana jest przy pomocy dwóch talii kart od dwójki do asa. Idealna gra dla tych, którzy inne pasjanse mają już w jednym paluszku. Zmierzcie się z dużą Berthą – kobieta nie da się łatwo pokonać :P Życzę udanej zabawy!!!
Magic Towers SolitaireMagic Towers Solitaire - to bardzo ciekawa gra pasjans, która przyciągnie przed monitor nawet najmłodsze dziewczęta. Ta gra pasjans ma bardzo przyjemną dla oka grafikę, trochę cukierkową, a więc spodoba się dziewczętom na pewno. Ponadto gra jest bardzo efektowna – wystarczy ułożyć całego pasjansa, a zobaczy się małą niespodziankę…
Halloween TripeaksHalloween Tripeaks - mroczny pasjans idealny dla tych, którzy lubią mieć dreszcze :P A tak serio serio gra nie jest, aż tak straszna do momentu aż ułożycie pasjansa :P Po ułożeniu pasjansa w każdej z rund oczom waszym ukazuje się mroczna niespodzianka… A jaka, to już musicie sprawdzić sami układając całego pasjansa. Nie jest to wcale trudna sprawa : )
Aces Up SolitaireAces Up Solitaire - - kolejna gra pasjans, która cieszy się ogromną popularnością. Nie jest to typowy pasjans, jednak przyciąga przed monitory ogromną część internetowych graczy. Mam nadzieję, że i wam spodoba się pasjans Aces Up Solitaire .
Cupid TripeaksCupid Tripeaks - gra pasjans dla zakochanych i pragnących miłości. Może dzięki tej grze trafi was strzała Amora? Sympatyczna gra pasjans o cukierkowej grafice idealna również dla dziewczyn. Bawcie się dobrze. Trzymam za was kciuki Amorki ; P
Crystal Spider SolitaireCrystal Spider Solitaire - - kryształowy pasjans pająk to tradycyjny pasjans pająk, z tym, że można wybrać sobie poziom trudności, czyli ilość kolorów, którymi chcecie grać. Możecie grać jednym, dwoma, bądź czterema kolorami. Zasady gry pasjans Crystal Spider Solitaire są identyczne jak w tradycyjnym pająku.
Bahama PasjansBahama Pasjans - - przenieś się na wyspy Bahama i przeżyj niesamowitą przygodę z pasjansem. Wiele osób marzy o podróży ma Bahama, wy macie taką wirtualną możliwość. Może tak wczujecie się w klimat wysp, że wybierzecie się tam w podróż życia… Kto wie, kto wie… Tymczasem życzę udanej zabawy z grą Bahama Pasjans .
Mini SolitaireMini Solitaire - to gra pasjans idealna dla najmłodszych wielbicieli gier karcianych. Ten pasjans daje możliwość wybrania stopnia trudności, aż dwa razy – raz ogólnie a drugi w obrębie tego stopnia. Gra pasjans stworzona dla najmłodszych, aby pomóc im w nauce liczb. Życzę udanej zabawy i nauki : )
Myplaycity SolitaireMyplaycity Solitaire - to dość nietypowy pasjans, w którym trzeba usuwać z planszy karty o tej samej wartości bądź tym samym kolorze. Nie jest to jednak tak proste jakby się mogło wydawać. Trzeba się nieźle natrudzić, aby do końca ułożyć tego pasjansa, jednak można się z nim świetnie bawić. Powodzenia !!!
Play solitaire forewerPlay solitaire forewer - to klasyczny pasjans, w który układamy na przemian karty czarna – czerwona, a na górze odkładamy asy, a na nie kolejne karty od dwójki wzwyż. Ta gra pasjans ma również całkiem miłą dla oka grafikę, a więc powinna się ona spodobać również dziewczynom : ) Życzę udanej zabawy !!!
Free solitaire GalaxyFree solitaire Galaxy - pasjans galaktyczny, który z galaktyką wspólnego za bardzo nic nie ma. Przenieś się razem z pasjansem do świata Geishy i Samurajów. Baw się świetnie układając nieco nietypowego pasjansa. Nietypowego, gdyż karty na stole rozrzucone są w artystycznym nieładzie. Życzę udanej zabawy !!!
Free solitaire UltraFree solitaire Ultra - to pasjans, który przeniesie cię na dzikie plaże i ocean. Zaserfuj z pasjansem na wysokiej fali i zdobądź jak najwięcej punktów, w jak najkrótszym czasie. W zależności od ilości punktów będzie przyznawany ci stopień przygód. Mam nadzieję, że przeżyjecie wspaniałą przygodę z pasjansem Free solitaire Ultra.
Free Solitaire WorldFree Solitaire World - to kolejna klasyczna wersja gry pasjans, w które układamy karty naprzemian kolorami. Grafika gry może i nie przyciągnie przed ekrany najmłodszych graczy, ale z pewnością spodoba się starszym. Pasjans Free Solitaire World nie należy do trudnych, ale też nie jest to najprostsza z wersji tejże gry karcianej.
My Freecell SolitaireMy Freecell Solitaire - klasyczna wersja pasjansa freecell, bez żadnych dodatkowych udziwnień. Idealna gra dla tych, którzy lubią klasyczne implementacje gier karcianych. My Freecell Solitaire to gra zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, jak jednych tak i drugich nie da się odciągnąć od komputerów, gdy w grę wchodzi pasjans. Pasjans freecell to druga z kolei najpopularniejsza wersja pasjansa. Pierwszą zajmuje pasjans pająk.
TriPeaks ReserveTriPeaks Reserve - klasyczna gra pasjans w odmianie TriPeaks. W pasjansach tego typu liczy się nie tylko umiejętność gry, ale również i znajomość liczb :D a dokładnie trzeba wiedzieć jaka karta jest większa od danej karty, która leży na stosie. TriPeaks Reserve posiada świetną grafikę, więc powinien spodobać się nawet najbardziej wybrednym co do otoczki wizualnej osobom. Gra ta jest wieloetapowa, a więc możecie się nie martwić, że zbyt szybko się ona skończy. Życzę udanej zabawy!!!
Fairy SolitaireFairy Solitaire - Pasjans Wróżki – to świetna gra pasjans, która oczaruje każdą dziewczynkę. Któraż by mogła oprzeć się latającym wróżką i nie zagrać w pasjansa? Chyba żadna. Fairy Solitaire to idealny pasjans dla najmłodszych, gdyż jest on bardzo bardzo prosty. Choć ta gra pasjans ograniczona jest czasem to można się przy niej świetnie bawić. Fairy Solitaire ma wiele etapów, a więc na pewno nie będziecie się nudzić. Pasjans Wróżki już czeka na was. Przenieście się do czarodziejskiej krainy i bawcie się znakomicie : )
Duchess TripeaksDuchess Tripeaks - to kolejna gra pasjans typu TriPeaks. Pasjanse tego typu odznaczają się tym, iż są bardzo proste, a więc idealnie sprawdzą się w przypadku początkujących graczy. Pasjanse tripeaks uwielbiane są także przez zaawansowanych graczy. Wielu wielbicieli pasjansów właśnie tę wersje lubi najbardziej, a nie np. klasycznego pająka. Duchess Tripeaks posiada kilka plansz, a więc czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy. Mam nadzieję, że przypadnie on wam do gustu. Życzę udanej zabawy : )
Sunny Park SolitaireSunny Park Solitaire - słoneczna gra pasjans, która świetnie pasuje na coraz dłuższe szare wieczory. Ta gra pasjans z pewnością spodoba się dzieciakom, gdyż w tle tego pasjansa widać wesołe miasteczko, a które dziecko nie kocha bujać się na karuzelach… Sunny Park Solitaire to bardzo prosty pasjans, w którym karty dobiera się w pary, a one wędruję na specjalnie wyznaczone pola i tam tworzą pasjansa. Myślę, że przypadnie wam on do gustu, a na pewno spodoba się małym dziewczynkom, a to za sprawą wesołego miasteczka w tle. Życzę udanej zabawy : )
Solitaire - Deck Of CodsSolitaire - Deck Of Cods - kolejna nasza propozycja pasjansa dla dużych i małych. Pasjans ten przenosi cię nad staw, a ty na moment zajmujesz miejsce wędkarza i w każdej rundzie masz złowić określoną ilość rybek poprzez układanie pasjans. Pasjans Solitaire - Deck Of Cods jest type TriPeaks, a więc jest to niezwykle prosty pasjans, który nie powinien sprawić wam żadnego problemu, niezależnie od tego w jakim jesteście wieku.
Pasjans Forty ThievesPasjans Forty Thieves - pasjans z 104 kartami na stole, co to oznacza? Oznacza to, że gramy dwiema taliami kart i do zbudowania mamy nie 4 a 8 stosów. Ciekawe prawda? Ciekawa jest również nazwa pasjansa, ale o niej już za chwilę przy opisie do gry. Pasjans Forty Thieves nie należy do najprostszych pasjansów, ale można się przy nim świetnie bawić. Pasjans Forty Thieves z pewnością przypadnie do gustu bardziej doświadczonym graczom, choć ci niedoświadczeni mogą się przy nim naprawdę wiele nauczyć. Wspaniała zabawa i nauka gry w pasjansa zupełnie za darmo właśnie z grą Pasjans Forty Thieves . Życzę, więc wspaniałej zabawy !!!
6 Peaks Solitaire6 Peaks Solitaire - to nowa wersja znanej wam bardzo dobrze gry pasjans TriPeaks. Powstało wiele gier TriPeaks, a także dziś możemy się spotkać z 6 Peaks. Na czym polega ten pasjans? Zasady gry w 6 Peaks Solitaire są tak jak w klasycznym pasjansie TriPeaks, a więc nie macie się czego obawiać. Różnica polega na tym, że gramy tu podwojoną ilością kart, przez co gra może wydać się nieco trudniejsza, jednak to tylko takie błędne myślenie, bo w gruncie rzeczy ta gra pasjans jest bardzo prosta, tak jak jej pierwowzór. Gorąco polecam tę grę pasjans, gdyż zabawa z nią jest przednia.

Witamy w dziale Pasjanse 2010. Nie trafiliście tu pewnie przypadkiem, a z szczerych zamierzonych chęci. Jeśli jednak kierował wami przypadek to nic nie szkodzi, jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie - pasjans jest grą, która przyciąga zarówno dzieci, młodzież jak i starszych. W związku z tym, że mamy już rok 2010 przygotowaliśmy dla was dział z najnowszymi pasjansami z roku 2010. Czym się różnią? Pewnie powiecie, że datą. Tak to prawda, ale przedstawiają także nowe, świeże spojrzenie na tę wspaniałą grę, jaką jest pasjans. Z roku na rok rozwija się technika, zmieniają się trendy, zmieniają się też wizje na tworzenie gier i ukazywane są stare gry w całkiem nowym świetle.

Przypomnijmy sobie historię gry pasjans. Pasjans powstał we Francji w wieku XVII i był grą uprawianą jedynie przez arystokrację. W XIX wieku wraz z wojskami Napoleona rozprzestrzenił się na całą Europę, a później i świat. Pasjans z ang. panience, czyli cierpliwość jest grą karcianą jednoosobową. Kabaliści uważają pasjanse nie tyle jako grę, ale jako wróżbę, z której można wywróżyć, co stanie się w najbliższym czasie. Celem gry pasjans jest ułożenie tzw. pasjansa, czyli ułożenie kart w jednym kolorze od asa do króla. Istnieją różne odmiany gry pasjans np. Klondike, Pająk, Freecell oraz wiele wiele innych. Wraz z rozwojem techniki gry pasjans zostały przeniesione w wirtualną przestrzeń, stąd dziś możemy pograć w tę wspaniałą grę wykorzystując komputer. Obecnie można też pograć w wersje online pasjansów, czego możecie doświadczyć na tym portalu.

Pasjanse 2010 to jak wspomniałam zbiór najnowszych pasjansów, jakie są dostępne w sieci. W zbiorze tym znajdziecie całkiem nowe implementacje tej wspaniałej gry, a także klasyczne, ale odświeżone wersje pasjansów. Gry w naszym zbiorze są tak dobrane, aby zarówno początkujący jak i doświadczony gracz znalazł coś dla siebie. Posiadamy jak wspomniałam wcześniej wersje klasyczne pasjansów, jak i nowoczesne wersje tej niesamowitej gry – tak, więc zarówno tradycjonalista, jak i ten, kto lubi nowoczesne eksperymenty, znajdzie grę jemu odpowiadającą.

Gry pasjanse bawią i uczą jednocześnie. Dzięki nim możesz poćwiczyć swoją cierpliwość, umiejętność logicznego myślenia, a także w niektórych wersjach i spostrzegawczość. Poza nauką pasjans przynosi wiele zabawy. Może nie ma przy nim takiej adrenaliny, jak przy innych grach karcianych, ale zabawa i tak jest przednia – no i przede wszystkim nie traci się pieniędzy, jak przy gra karcianych, które są grami hazardowymi.

Fanom gier pasjans, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę w świecie pasjansów, życzę wspaniałej zabawy i mnóstwa wygranych : )