Pasjanse 2013

Horror Tri SolitaireHorror Tri Solitaire - to wcale nie takich straszny pasjans jakby się po tytule mogło wydawać. Wręcz przeciwnie – to prosta gra pasjans w wersji trzy piki. Ten typ gier pasjans zalicza się do najprostszych więc nikt nie powinien mieć z grą Horror Tri Solitaire problemów. Pasjans ten jest jedno planszowy, jednak każde kolejne rozpoczęcie gry Horror Tri Solitaire to nowy układ kart więc nuda wam nie grozi, a kiedy pasjans ten wam się znudzi to macie jeszcze inne nasze pasjanse :) ZAPRASZAMY do zabawy!!!
Crystal Pyramid SolitaireCrystal Pyramid Solitaire - pasjans o trzech poziomach trudności (casual – można odwracać stos), regular (nie da się odwracać stosu), expert (karty są ukryte). Niezależnie od wybranego poziomu gry czeka na was kilkanaście ciekawych plansz do przejścia. Nie są one skomplikowane – w każdej z plansz musicie oczywiście usuwać karty dwoma metodami – pierwsza to łączenie kart w pary tak aby suma ich oczek dawała 13, druga zaś metoda to łączenia w pary dwóch kart o identycznej wartości. Polecam – fajna zabawa!!!
Crystal Tripeaks SolitaireCrystal Tripeaks Solitaire - to kolejny fantastyczny pasjans trzy piki dla małych i dużych fanów naszego portalu. W tej grze pasjans czekają na was trzy poziomy trudności gry – casual, regular oraz expert – możecie od razu rzucić się na głęboką wodę lub powoli iść do celu przechodząc kolejne plansze wpierw prostszych poziomów a na końcu przejść do najtrudniejszego z poziomów. Gra pasjans Crystal Tripeaks Solitaire nie jest ograniczona czasowo, więc nic a nic nie musicie się spieszyć – spokojnie, na luzie, do celu. Trzymam za was kciuki :)
Pinnacle SolitairePinnacle Solitaire - to kolejny pasjans 2013, w którego możecie pograć na naszym portalu w 100% za darmo. Pasjans ten jest jedno planszowy, ale zabawa i tak jest fantastyczna. Zasady gry w Pinnacle Solitaire są proste - musicie łączyć karty w pary, tak aby suma ich oczek dawała 13. Proste? No pewnie :) Musicie jednak dokładnie przemyśleć każdy ruch, bo żeby przejść grę na planszy nie może być żadnych kart. Wiele zależy tu od szczęścia, czyli losowego ułożenia kart, ale nie ma sytuacji bez wyjścia - każdą planszę da się przejść przy odrobinie pomyślunku :)
Double SolitaireDouble Solitaire - w takiego pasjans jeszcze u nas nie graliście! Wyjątkowa gra pasjans czeka już na was, więc nie traćcie czasu tylko grajcie z nami. Jest to z pozoru nietypowy pasjans, bo macie przeciwnika/pomocnika, ale sama rozgrywka jest tradycyjna, czyli układacie na planszy karty naprzemian kolorami pamiętając o tym, aby przekładana karta była o oczko mniejsza od tej, na którą ją kładziecie. Pasjans Double Solitaire jest bardzo prosty, ale uważajcie, bo macie tutaj ograniczenie czasowe. Nie ma tutaj plansz do przejścia, ale mimo to pasjans Double Solitaire jest bardzo wciągający i naprawdę warto w niego zagrać. Powodzenia!!!
Magic Quilt SolitaireMagic Quilt Solitaire - to bardzo fajny pasjans, jednak wymaga nieco natężenia wzroku, gdyż karty są dość małe i jest ich bardzo dużo, bo ostatecznie trzeba je złożyć na 8 różnych stosach. W grze tej jedne stosy układacie od asa do króla, a inne od króla do asa, więc musicie się skoncentrować. Macie jednak czas, bo nie ma tutaj żadnych ograniczeń pod tym względem. W grze Magic Quilt Solitaire nie ma typowych plansz do przejścia, ale zabawa i tak jest fantastyczna. Polecam gorąco i małym i dużym fanom naszego portalu!
Gra została zastąpiona przez Magic Castle Solitaire
Happy Flight SolitaireHappy Flight Solitaire - to pasjans typu klondike, a dokładniej double klondike, gdyż gramy tutaj podwójną talią kart i zamiast 4 stosów układamy aż osiem. Pasjans ten nie należy do najprostszych, ale jeśli się skupicie to na pewno uda wam się go przejść w całości. W tym pasjansie jest tylko jednak plansza, ale i tak można się wyśmienicie bawić. Uważajcie jednak na czas, którego jest sporo, ale odchodząc od komputera pamiętajcie by wcisnąć pauzę. Pasjans Happy Flight Solitaire już na was czeka, a wy czekacie już aby zagrać w tego pasjansa? Zapraszamy serdecznie !!!
Po zmianie to Kings Klondike
Pyramide Solitaire: Farm EditionPyramide Solitaire: Farm Edition - to bardzo fajny pasjans piramida, w którym chodzi o to, aby tak dobierać karty w pary by suma ich oczek dała 13. Zadanie jest proste, ale wiele zależy od szczęścia i wylosowanego rozłożenia kart – więc oby wam dobrze losowano karty :) Gra pasjans Pyramide Solitaire: Farm Edition jest jedno planszowa, ale każde kolejne uruchomienie gry skutkuje nowym rozłożeniem kart, więc nudzić się nie będziecie. Gra pasjans Pyramide Solitaire: Farm Edition jest naprawdę świetna, więc polecam ją serdecznie wszystkim fanom naszego portalu. Zapraszam do zabawy!!!
Teraz to Maya Pyramid Solitaire
Coffe Break SolitaireCoffe Break Solitaire - to kolejny pasjans należący do kategorii trzy piki, która z pewnością nie jest wam obca. W grze pasjans Coffe Break Solitaire macie do przejścia aż 30 plansz na trzech poziomach trudności – tak, więc każdy indywidualnie może dopasować poziom swoich umiejętności do odpowiedniego poziomu gry. Niezależnie od wybranego poziomu gry Coffe Break Solitaire każda plansza w tej grze pasjans jest ograniczona czasowo, a więc pilnujcie sobie tej opcji. Jeżeli zaś zabraknie wam czasu to się nie załamujcie, bo możecie zacząć zabawę od planszy, w której skończyliście, z tymże z zerową ilością punktów na koncie. Punkty zaś pozwalają wam zająć wysoką lokatę na liście graczy. Powodzenia!!!
Giza SolitaireGiza Solitaire - to pasjans, w którym musicie umieć liczyć do 13 :) Dlaczego? Dlatego, że trzeba tutaj łączyć karty w pary (poza królem, bo on sam w sobie ma wartość 13) tak, aby suma ich oczek wynosiłam 13. Proste? Bardzo, więc nikt z was nie powinien mieć problemów z przejściem tego pasjansa. Nie ma tutaj plansz, ale mimo to zabawa jest przednia, gdyż za każdym uruchomieniem gry inny jest układ kart, a więc nuda wam nie grozi :) Im szybciej uda wam się przejść grę tym więcej bonusowych punktów zdobędziecie i znajdziecie się wyżej w rankingu graczy. Trzymam kciuki – udanej zabawy!!!
Bakers GameBakers Game - to z pozoru prosty pasjans, ale ustawienie kart zwykle jest dość niefortunne i wcale nie tak łatwo jest tę grę przejść, ale ja w was wierzę i jestem pewna, że znakomicie dacie sobie radę. Bakers Game to pasjans dla każdego - i małego i dużego, więc bez problemu każdy może się znakomicie bawić razem z nami. Bakers Game to gra jednoplanszowa, ale zabawa i tak może być przednia więc zapraszam serdecznie - wystarczy chwila, aby się znakomicie zrelaksować.
Dragon SolitaireDragon Solitaire - to tradycyjny pasjans, gdzie karty na planszy należy układać na przemian kolorami, a następnie złożyć wszystkie na 4 stosach od asa do króla w danym kolorze. Proste prawda? Proste, proste, ale dużo zależy od tego jaki układ kart dostaniecie – to losowe i czasem dość nie trafnie się składa i nie ma możliwości przejścia planszy. Za każdym razem jak uruchomicie grę pasjans Dragon Solitaire jest inne ułożenie kart więc spokojnie – na pewno w końcu uda wam się przejść całą grę :) Będziemy całą ekipą trzymać za was kciuki i wam dopingować. Powodzenia!!!
Corn Dog SolitaireCorn Dog Solitaire - to kolejny pasjans typu trzy piki, czyli za zadanie macie składać karty na stos w taki sposób, że kładziona karta będzie o oczko mniejsza lub większa od tej, na którą ją kładziemy. Proste zadanie? Oczywiście, że tak – w końcu pasjanse trzy piki to najprostsze z wszystkich pasjansów, więc są idealne dla początkujących graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie gier pasjans. Jeśli jesteście na tym etapie to spokojnie możecie rozpocząć od gry pasjans Corn Dog Solitaire. Trzymam za was kciuki i liczę, że zajmiecie wysokie miejsca w rankingu graczy.
Pasjans został zastąpiony przez Tri-Fruit Solitaire
Ancient Stones SolitaireAncient Stones Solitaire - to pasjans dość rozbudowany, gdyż w zasadzie składa się z dwóch gier pasjans – pasjansa trzy piki oraz pasjansa double, czyli takiego, gdzie karty należy łączyć w pary. W grze pasjans Ancient Stones Solitaire macie do przejścia aż (albo tylko ;) ) 20 plansz. Każda z plansz jest ograniczona czasowo, ale nie należy się tego obawiać, bo czasu jest naprawdę sporo. Jeśli lubicie nieco bardziej rozbudowane pasjanse to na pewno będziecie się świetnie bawić z grą Ancient Stones Solitaire. Zapraszam was serdecznie do zagrania w tę i inne nasze pasjanse.
Green SolitaireGreen Solitaire - to jedno planszowa gra pasjans, w której układacie klasycznego pasjansa, czyli na planszy karty przekładacie na przemian kolorami, a następnie już w odpowiednich kolorach składacie je na stosach od asa do króla w prawym górnym rogu ekranu. Gra pasjans Green Solitaire wydaje się być niezmiernie prosta, ale jak zaczniecie grę zobaczycie, że los jest złośliwy i że wcale nie tak łatwo będzie przejść tego pasjansa. Losowe rozłożenie kart w grze pasjans Green Solitaire jest naprawdę trudne :) Wierzę jednak, że dacie sobie radę a jak nie to mamy dla was jeszcze inne pasjanse :)
Black Hole SolitaireBlack Hole Solitaire - to kolejny pasjans, jakie mamy wam do zaproponowania. Pasjans ten ma zbliżone zasady to pasjansa trzy piki aczkolwiek nie jest identyczny, więc na pewno będzie to dla was coś nowego. Na naszym portalu jeszcze nie prezentowaliśmy takie gry pasjans jak Black Hole Solitaire, więc zapraszam serdecznie do zabawy – jestem pewna, że nie będziecie się nudzić ani przez chwilę. Nie wierzycie? To sprawdźcie to koniecznie :) Do przejścia macie aż 15 plansz, więc nie traćcie czasu tylko zabierajcie się do roboty. Pasjans Black Hole Solitaire to czysta przyjemność, a więc szybko szybko bez wahania zaczynamy wspólną zabawę!!!
Golden Coast SolitaireGolden Coast Solitaire - to kolejna gra pasjans w wersji trzy piki, a więc coś co lubią szczególnie początkujący gracze i ci co wolą nieskomplikowane rozgrywki. Jest to bardzo wakacyjny pasjans – idealnie pasujący do obecnie panujących upałów :) Ale oczywiście fajnie gra się w tego pasjansa nie tylko latem, ale również i zimą, kiedy to człowiekowi tęskno za wakacjami i słoneczkiem. Jeśli macie wolną chwilę, nudzicie się, pragniecie się odstresować to pasjans Golden Coast Solitaire jest dla was idealny. Zapraszam serdecznie na udaną zabawę razem z nami – koniecznie zagrajcie również w inne nasze pasjanse!
Sea Tower SolitaireSea Tower Solitaire - kolejna fajna gra pasjans czeka na was. Jest to pasjans wieloplanszowy, a więc zarezerwujcie sobie odrobinkę więcej czasu - zobaczycie, nie pożałujecie, bo pasjans Sea Tower Solitaire jest naprawdę przyjemny i godny uwagi. Zasady tej gry pasjans są oczywiście bardzo proste, więc nawet najmłodsi i początkujący gracze znakomicie dają sobie z nią radę. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami już teraz - pasjans Sea Tower Solitaire czeka na was. Zbierajcie jak najwięcej punktów, żeby zająć najwyższą lokatę na liście graczy, ale uważajcie na czas, który ucieka nieubłaganie.
Gypsy SolitaireGypsy Solitaire - to kolejna ciekawa gra pasjans, w którą możecie pograć za free na naszym portalu. Jest to pasjans dość trudny, ale oczywiście do przejścia – potrzeba jednak nieco cierpliwości. Jest to pasjans dla wymagających, którzy nie lubią chodzić na łatwiznę. Jeśli należycie właśnie do tej grupy osób to serdecznie zapraszam was do zabawy – pasjans Gypsy Solitaire na pewno wam się spodoba. Zasady pasjansa Gypsy Solitaire nie są skomplikowane, więc szybko załapiecie o co chodzi. Jeżeli macie wolną chwilę to łapcie myszki i zaczynamy zabawę. Powodzenia!!!
Aladdin SolitaireAladdin Solitaire - to prosty pasjans, w którym musicie dobierać karty parami. Do przejścia w tej grze pasjans macie kilka bardzo fajnych plansz, gdzie każda plansza jest oczywiście inna, a więc czeka na was mnóstwo wspaniałej zabawy. Pasjans Aladdin Solitaire przenosi was w arabskie klimaty – swoją drogą całkiem fajne i godne doświadczenia. Jeśli lubicie te prostsze pasjanse to niewątpliwie Aladdin Solitaire jest grą dla was. Mimo że każda z plansz jest ograniczona czasowo to czasu jest na tyle, że nawet początkujący gracze zdążą przejść misję. Zapraszam serdecznie do zabawy wszystkie fanki i wszystkich fanów naszego portalu.
Autumn SolitaireAutumn Solitaire - na dworze zrobiło się jesiennie to i u nas musi pojawić się jakiś jesienny pasjans. Co powiecie na pasjans Autumn Solitaire? Jesienny ale nie ponury : ) Naprawdę fajny i przyjemny oraz bardzo kolorowy. Kto z was zgadnie jaki to typ pasjansa? No kto? Niech każdy sobie odpowie a jak nie wie niech poszuka odpowiedzi na naszym portalu - już kilkakrotnie publikowaliśmy pasjanse właśnie tego typu, więc do dzieła moi mali i duzi poszukiwacze! A jak już znajdziecie odpowiedź to zapraszam serdecznie do zabawy razem z nami – jesienny pasjans Autumn Solitaire już na was czeka : ) Powodzenia!!!
Pasjans został zasąpiony przez Flower Garden Solitaire
Feline Cards SolitaireFeline Cards Solitaire - lubicie koty? Jeśli tak to w grze pasjans Feline Cards Solitaire będziecie czuć się jak w raju. Dlaczego? Dlatego, że zewsząd otaczać was będą kotki. Kocie karty do pasjansa, kocie zdjęcia wokół planszy, kocie przyciski – idealny świat dla fanów kotów :) Sama rozgrywka w grze pasjans Feline Cards Solitaire jest bardzo prosta, gdyż jest to pasjans trzy piki, a więc składacie karty na stos wg zasady mniejsza lub większa od tej, która jest na górze stosu. Gotowi na kocią zabawę? Jeśli tak to myszki w łapki i zaczynamy zabawę z grą pasjans Feline Cards Solitaire :)
Castle Postman SolitaireCastle Postman Solitaire - przeniesie was ma zamek, gdzie będziecie nikim innym jak królewskim listonoszem. Listonosz jak to listonosz lubi sobie czasem pogadać i … zagrać w partyjkę pasjansa, a może i dwie lub trzy... albo i więcej, zależy czy passa dobra :) W grze Castle Postman Solitaire oczywiście będziecie grać w bardzo wciągającego i wieloplanszowego pasjansa – w końcu nie jeden zamek jest na świecie, prawda? Będziecie podróżować od zamku do zamku roznosząc pocztę i przy okazji świetnie się bawiąc grając z władcami lub ludem w pasjansa. Zapraszam do zabawy!!!
Aces and Kings SolitaireAces and Kings Solitaire - to pasjans nieco bardziej zaawansowany niż trzy piki, ale nie niemożliwy do przejścia, a więc zakasujcie rękawy i do dzieła! Pasjans Aces and Kings Solitaire ma na celu złożenie wszystkich kart na ośmiu polach – cztery od asa do króla i cztery od króla do asa. Kolory możecie układać w sposób dowolny – ważne, aby była zachowana kolejność, czyli na polach po lewej kładziona karta musi być o oczko większa, a na pola po prawej – o oczko mniejsza. Proste? Całkiem, całkiem, a więc zapraszam serdecznie do zabawy. Pasjans Aces and Kings Solitaire nie jest ograniczony czasowo, a zegar, który widzicie biegnie do przodu, więc wyluzujcie się i bawcie się znakomicie!!!
Russian SolitaireRussian Solitaire - to kolejny z pozoru bardzo prosty pasjans, w którego zupełnie za darmo możecie pograć na naszym portalu. Pasjans Russian Solitaire to gra dl każdego, ale UWAGA – przyda wam się co nieco cierpliwości. Dlaczego? Dlatego, że wcale nie tak łatwo jest przejść tą grę. Karty niby możecie przekładać całymi kolumnami, nawet jak nie są kolejno ułożone, ale z drugiej strony można je przekładać tylko na ten sam kolor i oczywiście wg zasady, że kładziona karta jest o oczko mniejsza niż ta, na którą ją pokładamy. Grę Russian Solitaire przechodzi się wtedy, gdy wszystkie karty zostaną złożone w prawym górnym rogu ekranu od asa do króla. Dacie radę? Powodzenia!!!
Viking Invasion SolitaireViking Invasion Solitaire - to pasjans w wersji trzy piki w kolejnej odsłonie tym razie nawiązującej do świata wikingów, o których pewnie co nieco każdy z was słyszał. Jeśli macie wolną chwilkę to zapraszam serdecznie do zabawy razem z nami. Pasjans Viking Invasion Solitaire już na was czeka, nie pozwólcie by wikingowie zaczęli się niecierpliwić, gdyż potrafią być bardzo, ale to naprawdę bardzo bardzo niemili :) Do przejścia w grze pasjans Viking Invasion Solitaire macie kilka naprawdę fajnych plansz, więc nie marnujcie czasu na zastanawianie się czy grać czy nie – tylko mysze w dłonie i grajcie śmiało razem z nami!!!
La Belle LucieLa Belle Lucie - to pasjans, w którym macie trzy różne poziomy trudności – easy, casual i normal. Poziomy mają nieco inne zasady, które omówimy nieco dalej. Jeżeli lubicie gry pasjans to na pewno ta gra przypadnie wam do gustu. Jest prosta i przyjemna na każdym poziomie, więc zapraszam serdecznie do zabawy. W każdej z misji w grze La Belle Lucie macie ograniczenie czasowe, więc zwróćcie na to uwagę. Im szybciej przejdziecie grę tym więcej punktów dostaniecie i znajdziecie na wyższym poziomie w rankingu graczy. Podejmujecie się wyzwania?
Christmas SolitaireChristmas Solitaire - już jutro Wigilia – macie chwilę by zagrać z nami w świątecznego pasjansa czy może jesteście zbyt bardzo zabiegani? Odsapnijcie na chwilę i zrelaksujcie się z nową świąteczną propozycją pasjansa - Christmas Pyramid Solitaire. Jest to klasyczny pasjans piramida, ale utrzymany w bożonarodzeniowym klimacie. Jeśli więc umiecie liczyć do trzynastu ta gra pasjans nie sprawi wam problemów. Zapraszam serdecznie do zabawy – wiem, że przed świętami wszyscy są zabiegani, ale relaksu przyda się każdemu :) Życzę udanej zabawy oraz przede wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)

Rok 2013 już się rozpoczął – czas więc na nowy dział z grami pasjans - "Pasjanse2013", w którym tradycyjnie znajdziecie najlepsze gry pasjans, starannie opisane i w 100% działające. Będą klasyczne pasjanse jak i nowoczesne implementacje, które zapewniam, że również są znakomite i godne uwagi, więc nie odrzucajcie ich od razu na starcie.

Pasjanse to gry karciane, które potrafią wciągnąć gracza na długie godziny. Pasjanse nie tylko bawią, ale także i uczą – głównie cierpliwości i logicznego myślenia. Pasjanse są idealne na pozbycie się stresu, rozluźnienie i wyciszenie. Przy grach pasjans można oderwać się od szarej rzeczywistości i choć na chwilę zapomnieć o problemach.

Macie jakieś ulubione pasjanse? Jeżeli jeszcze nie to może w tym dziale znajdziecie coś co pokochanie, a jeżeli już macie ulubione gry pasjans to może teraz wasza kolekcja się powiększy. Jesteśmy pewni, że nasze nowe gry pasjans przypadną wam do gustu i będziecie w nie grywać tak samo chętnie jak w nasze stare, dobre pasjanse. Zachęcamy was również do dzielenia się naszą stroną ze znajomymi!

Pasjanse już czekaj – zapraszamy do zabawy!!!