Pasjanse 2015

Spider Solitarie Christmas EditionSpider Solitarie Christmas Edition - Święta, święta i po świętach. Było, minęło i nie ma. My jednak mamy dla was świątecznego pasjansa, dzięki któremu możecie powrócić pamięcią do tych magicznych, świątecznych chwil spędzonych w gronie rodziny przy cieple kominka i zapachu żywej choinki. Zapraszamy serdecznie do zagrania z nami w pasjansa Spider Solitarie Christmas Edition. Jest to klasyczny pasjans pająk, ale w świątecznej odsłonie. Życzę wspaniałej zabawy i przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku 2015 :)
NexoNexo - to nietypowy pasjans, w którym z pozoru dowolnie możecie układać karty na planszy. Dlaczego z pozoru? Ponieważ jedne pola dają wam więcej punktów, a inne zaś mogą sprawić, że punktów z waszego konta ubędzie. Grunt to obrać dobrą taktykę. Najlepiej punktowane jest układacie kolejno sekwencji kart np. od króla do czwórki, czy jak to dokładnie tam wypadnie. Dobrze punktują również układacie obok siebie tych samych kart, ale to już musicie przetestować sami – nie będziemy zdradzać wszystkiego ;)
Chocolate SolitaireChocolate Solitaire - to gra, która może was zaskoczyć. Czym? Po pierwsze tym, że nie macie tutaj kart, a po drugie tym, że nie układa tu się jako tako pasjansa. To dlaczego jest to pasjans? Dlatego, że jest tu zachowana pewna idea pasjansa, którą mam nadzieję, że uda wam się odkryć. Mam nadzieję, że nie pogniewacie się, iż dodaliśmy do działu właśnie tę grę – chcemy wam pokazać, że nie zawsze pasjans to koniecznie gra karciana.
Alternation SolitaireAlternation Solitaire - to klasyczny pasjans, w którym musicie złożyć wszystkie karty od asa do króla (w danym kolorze) na specjalnych stosach u góry planszy, a na planszy karty możecie przekładać jedynie na przemian kolorami czerwony – czarny lub odwrotnie. Co więc jest tutaj innego? To, że gracie dwoma taliami kart, a więc zabawa będzie dłuższa i jeszcze fajniejsza. To wspaniała rozrywka dla każdego – i małego i dużego.
Osmosis SolitaireOsmosis Solitaire - to jedna z trudniejszych i bardziej skomplikowanych gier pasjans, w jakie przyszło nam zagrać. W grze chodzi o to, by złożyć karty w środkowym rzędzie, który rozpoczęty jest przez otwartą kartę. Poniżej tej karty macie 3 puste pola, które musicie uzupełnić kartami o wartości takiej jak ta wyżej, ale w pozostałych kolorach. Następnie na tych stosach składacie kolejne karty idąc numeracją w dół. Rozumiecie?
Magic Castle SolitaireMagic Castle Solitaire - to internetowa gra pasjans. Szata graficzna wskazuje na to, że główną grupą docelową, do której jest skierowana to młode dziewczyny, które swoją przygodę z grami karcianymi dopiero zaczynają. Ta gra pasjans jest wyjątkowo prosta, a więc odpowiednia będzie dla młodszych użytkowników
Joker Golf Solitaire 2Joker Golf Solitaire 2 - kolejny pasjans, który mam nadzieję, że spotka się z waszym uznaniem. Grę tę cechuje bardzo przyjemna grafika i jeszcze przyjemniejsza zabawa. Jest jednak jeden mały szkopuł... Jaki? Otóż każda z plansz (jest ich tu kilka) jest ograniczona czasowo. Czasu dla jednych będzie wystarczająco, ale dla początkujących może go być niestety za mało. Mimo to pasjans ten jest fantastyczny i warto w niego zagrać i to nie jeden raz.
Secret Double KlondikeSecret Double Klondike - to klasyczny pasjans klondike, ale rozgrywany dwoma partiami kart. Mamy więc nie tylko 4 stosy do ułożenia, ale aż osiem :) Tradycyjnie stosy składamy u góry ekranu na specjalnie wyznaczonych polach. Układamy tam karty kolorami od asa do króla. Zadanie z pozoru banalne, ale tak de facto nie będzie zbyt lekko. Musicie uzbroić się w cierpliwość – tym bardziej, że ta gra pasjans ograniczona jest czasowo.
Pirate Solitaire by Gone BananasPirate Solitaire by Gone Bananas - jest to typowy pasjans, który przeznaczony jest dla jednego gracza. Podczas gry sterujemy myszką, gdzie przyciskamy lewy klawisz i w ten sposób przenosimy karty na interesujące nas miejsce. Możemy oczywiście grać na zmianę z kolegą czy koleżanką i zakładać się o to, kto zdobędzie więcej punktów. Pasjans idealnie nadaje się do zrelaksowania po męczącym dniu fizycznej pracy, gdyż pozwoli odpocząć ciału, a zaabsorbuje do pracy nasz umysł.

Serdecznie witamy w nowym 2015 roku. Co z tej okazji mamy dla was? Oczywiście nowe gry pasjans, które znajdzie w dziale pasjanse 2015. Tradycyjnie co jakiś czas będą pojawiać się tu nowe gierki dlatego zachęcam was do regularnego zaglądania, by nie przegapić żadnych nowości.

Jak będą wyglądać pasjanse w roku 2015? W zasadzie nie będzie jakiś rewolucji. Wśród nowych pasjansy będzie można znaleźć zarówno coś klasycznego, jak i nowoczesne pomysły na pasjanse, czasem nieco odbiegające od tego co z natury mają w sobie pasjanse. Niemniej jednak będzie w co pograć, więc nie pożałujecie, że do nas trafiliście :)

Pasjanse 2015 to zbiór wyselekcjonowanych gier pasjans, które dobierane są tak, by każdy mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie. Wszystkie pasjanse, które u nas znajdziecie działają i można w nie pograć za darmo o każdej porze dnia i nocy.

Jeśli lubicie gry pasjans to zapraszamy serdecznie do zabawy razem z nami – jak zawsze będzie ona wyśmienita. Życzymy udanego Nowego Roku 2015!!!