Pasjanse - spis

Pasjans klondikeZagraj w pasjansa klondike - ta klasyczna gra opiera się na zasadzie ułożenia kart w kolumnach od Króla do Dwójek oraz rozłożenia ich na czterech kupkach poczynając od Asów, Dwójek, na Królach kończąc. Za rozłożenie kart według kolorów na Asach Gracz otrzymuje punkty, ale musi zmieścić się w czasie 600 sekund. Klasyczny, ale świetnie relaksujący pasjans dla dużych i małych wielbicieli pasjansów. Gorąco polecam!!!
Pasjans pająkZagraj w pasjansa pająk - najpopulaniejszą grę karcianą w Polsce. Karty układa się typowo jedna na drugiej od Asa do Dwójek. Ułożone w tej kolejności kolumienki przenoszą się na dolne pola dodając sporą ilość punktów do konta Gracza. Dla utrudnienia, za każdym rozłożeniem dodatkowych kart z talii, na planszy pojawiają się przypadkowe karty, które również wymagają posegregowania. Gra kończy się po upływie 500 sekund.
Pasjans freecellZagraj w pasjansa freecell - ciekawe połączenie zasad gry w Klondika i Pająka. Ułatwieniem gry są cztery wolne komórki, na które można zrzucać na jakiś czas niepotrzebne w danej chwili karty. Niestety liczba kart, które można przenosić jednorazowo na planszy uzależniona jest od ilości wolnych komórek. Rygorystyczna punktacja i upływający czas sprawiają, że w grze stale narasta napięcie, a po 600 sekundach gra kończy się automatycznie.
Ronin SolitaireZagraj w Ronin Solitaire - wciel się w początkującego wojownika szkoły Ronina. Zasady gry podobne do klasycznych pasjansów rządzą się własnymi dodatkowymi prawami. Gracz w walce z Roninem zdobywa kolejne stopnie wtajemniczenia pod warunkiem, że wygra kolejne rundy gry. Ma jednak szanse naprawiania swoich błędów przez cofanie ruchu, może również spokojnie zastanowić się nad posunięciami, gdyż czas go nie goni.
Pasjans SolitairePasjans Solitaire - to bardzo fajna i prosta gra pasjans w klasycznym stylu. Pasjans Solitaire z pewnością jest wam znany, a pierwszy raz pojawił się w wersji komputerowej na systemie Windows 95. Dawno? Ano dawno, dawno, ale klasyka nigdy nie przemija i zawsze będzie popularna. Jeśli lubisz gry pasjans to koniecznie musisza zagrać w grę Pasjans Solitaire. Pasjans Solitaire już czeka na ciebie. Chwytaj myszkę i graj razem z nami. Polecam gorąco tę i inne nasze gry pasjans. Gwarantuję wspaniałą zabawę.
Pasjans SheriffZagraj w pasjansa sheriff - darmowy pasjans w którym naszym zadaniem jest układanie kart według kolejności na kupcę, tak aby ściągnąć wszystkie dostępne karty ze stołu. W przeciwieństwie do pozostałych pasjansów gra jest bardziej dynamiczna i wesoła. Dostępna jest również możliwość zapisania wyników na stronie producenta. Gra jest ciekawa ponieważ posiada wiele poziomów i skończenie jednego rozpoczyna dopiero zabawę od nowa.
Pasjans GolfPasjans golf – polecamy ciekawą, i choć prostą w zasadach, lecz trudną do pokonania grę. Jak w większości pasjansów polega na dobieraniu kolejnych kart z rozkładu zgodnie z ich wartością (tu akurat rosnącą lub malejącą) tak, aby wykorzystać wszystkie karty nie zostawiając żadnej na stole. Ogólnie rzecz biorąc znakomity pasjans dla dużych i małych wielbiciel gier online. Jeśli masz wolną chwilę i nieco się nudzisz, bądź chcesz się zrelaksować to Pasjas Golf jest stworzony dla ciebie. Życzę udanej zabawy!!!
Pasjans GapsPasjans gaps – duży, trochę czasochłonny pasjans z całej talii kart! Jednak bardzo rzadko udaje się go ułożyć bez przemyślenia wielu kolejnych ruchów. Zatem jest on nie tylko zwykłą „przekładanką”, ale również grą strategiczną wymagającą dobrej pamięci. Jako trening umysłowy – rewelacyjny. Jako zjadacz nadmiaru wolnego czasu – zalecany :) Kochasz gry strategiczne i kochasz gry pasjans? To Pasjans Gaps jest idealny dla ciebie. Tu poćwiczysz nie tylko swoje szare komórki, ale również i działanie strategiczne, które przydaje się nie tylko w grach online. Udanej zabawy!!
Pasjans onlinePasjans online - kolejny pasjans w stylu klondike. Zwany też solitaire. Wersja ta posiada bardzo przyjemną grafikę, fajne efekty dzwiękowe i przyjemny interfejs użytkownika. Dostępna jest również tablica z najlepszymi wynikami gry w pasjansa. Dostępne są wyniki mistrzów pasjansa z danego dnia, tygodnia i miesiąca. Aby się do nich zaliczyć trzeba naprawde się postarać. Życzę powodzenia i dobrej zabawy.
Pasjans pyramidPasjans pyramid wersja polegająca na ściąganiu kart z piramidy. Aby ściągnąc karty należy dobierać je parami i składać po 13 punktów. Ten pasjans nie należy do najłatwiejszych, jednak gra się w niego bardzo fajnie i jest godny polecenia. Zbuduj pasjansa rozbierając na części piramidę. Przeżyj niesamowitą przygodę i baw się znakomicie z naszą nową grą pasjans. Zajrzyjcie również w inne pasjanse. Życzę przyjmnej zabawy!!!
Pasjans fortunePasjans fortune należy do prostych gier karcianych tego typu. Podobnie jak w innych pasjansach musimy pobudować bazę od asa do króla. Grę tę możemy zagrać w wolnej chwili, w czasie przerwy w pracy, miedzy posiłkami. Jeżeli dysponujemy ograniczonym czasem to posłużmy się wersją easy, która także da nam wiele satysfakcji. Jeżeli natomiast czujemy się na siłach wybierzmy opcje hard czyli trudną, wtedy możemy kazać mówić do siebie mistrzu.
Pasjans skorpionPasjans skorpion kolejny ciekawy, aczkolwiek skomplikowany pasjans, polegający na zbudowaniu czterech malejących kolumn od króla do asa. Od momentu rozpoczęcia gry „New Game” w lewym dolnym rogu włącza się licznik zegarowy. W pasjansie możemy brać po kilka kart umieszczonych w kolumnie na raz, chwytając je za pomocą myszki. Dzięki tej opcji w szybszy sposób możemy uporać się z postawieniem naszego pasjansa W chwili, kiedy ułożymy wszystkie kolumny od króla do asa, możemy uważać się za zwycięzców!!!
Pasjans Króla AlbertaPasjans Króla Alberta jest bardzo ciekawym i relaksującą grą w stylu klondike. Bardzo dużym ułatwieniem jest opcja cofnij undo, możemy ją wykorzystywać nieskończoną ilość razy. Mamy także do dyspozycji karty rezerwowe (położone ponad kolumnami), którymi możemy się posłużyć w przypadku braku ruchu. Do innowacji należy zasada, że zbieramy tylko ostatnią odkrytą kartę leżącą w kolumnie Gra kończy się w chwili, kiedy w pasjansie ułożymy wszystkie karty na bazie od asa. do króla, czyli as, dwójka, trójka itd. Życzę przyjemnej gry!
Oblegany zamekOblegany zamek jest trudnym wymagającym sporo cierpliwości pasjansem. Polega on na zbudowaniu czterech baz od asa do króla. Pasjans ten jest bardzo interesujący i w odróżnieniu się od innych pasjansów w celu prawidłowego kładziemy w nim karty w kolejności kolor na dowolny kolor. Pokonaj napierające wojska i obroń swój zamek, układając tego o to znakomitego pasjansa. Twój lud wierzy w ciebie - nie daj się pokonać. Pasjans nienajprostszy, ale na pewno dacie radę. Powodzenia i trzymam za was kciuki!!!
Miss MilliganMiss milligan to pasjans dla cierpliwych i wytrwałych graczy. Pomimo podobieństwa do innych gier różni się od nich liberalnymi regułami, znacznie ułatwiającymi pasjans. Jeżeli jeszcze go nie znacie to zachęcam do zapoznania się z nim ponieważ jest tego wart. Zostań miss pasjansa lub też wersja dla panów - wygraj wieczór z miss. Pasjans uczący cierpliwości, ale również dający wiele radości. Mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu. Życzę wspaniałej zabawy z Miss milligan i samych wygranych oraz dużej dozy cierpliwości.
Stary zegarStary zegar to bardzo ciekawy pasjans pośród wielu, różni się tym że w odróżnieniu od innych pasjansów, celem gry jest ułożenie kart w kształcie tarczy zegarowej. Jest bardzo przyjemną rozrywką na dopadającą nas czasami handrę. Stary zegar dziadka wciąż tyka, ale jeśli nie ułożysz tego pasjansa to niestety przestanie. Chwytaj więc myszkę w dłoń i zacznij układać z nami pasjansa Stary zegar. Jestem pewna, że wciągnie cię on na długie godziny. Przednia zabawa gwarantowana. Powodzenia!!!
Pasjans bukiet kwiatówPasjans bukiet kwiatów na pierwszy rzut oka to prosty pasjans, jednak już po kilku posunięciach okaże się że byliśmy w błędzie. Główną zasadą gry jest ułożenie 4 baz od asa do króla. Pasjans ten nie należy do najprostszych, ale jestem pewna, że niejednemu/niejednej z was przypadnie do gustu. Jeśli chcesz co nieco wysilić swoje szare komórki to ten pasjans jest ku temu idealny. Zagraj z nami w Pasjans bukiet kwiatów już teraz za darmo. Życzę wspaniałej zabawy !!!
Tarasowy pasjansTarasowy pasjans nowy i interesujący pasjans, odmienny od innych. W grze mamy możliwość sami zadecydować od jakiej karty będziemy budować osiem stosów. Pasjans w swojej formie godny polecenia, nie goni nas czas, przy prawidłowym ruchu słyszymy przyjemny dźwięk dzwoneczka, a dodatkowo możemy starać się poprawiać swoje wyniki ponieważ gra liczy nam zdobyte punkty. Pasjans skomplikowany i dla wytrwałych, ale wy właśnie tacy jesteście. Jestem pewna, że każdemu z was uda się ułożyć tego pasjansa. Klikajcie, więc i rozpoczynajcie grę. Trzymam za was kciuki moi mili !!!
Pasjans yukonPasjans yukon kolejna nowość wśród pasjansów, gra Yukon, przyjemny, rozrywkowy pasjans dla wielu zestresowanych osób. Może w niego grac każdy kto lubi gry karciane a nie hazardowe. Przy tej grze można się wspaniale zrelaksować o czym mogę zaświadczyć testując ten pasjans. Nie będę się rozpisywać proponuję samemu spróbować. Przyjemnej zabawy życzę. Lekki i przyjemny - taki jest pasjans Yukon. Jeśli chcesz się zrelaksować choć chwilkę to to pasjans dla ciebie. Udanego relaksu i udanej zabawy z grą pasjans Yukon.
Pasjans czterdziestu rozbójnikówPasjans czterdziestu rozbójników , nowy ciekawy pasjans. Zresztą zwolenników gier pasjansowych, do których także się zaliczam nie trzeba o tym dużo przekonywać. Celem tej gry jest ułożenie 8 baz od asa do króla w dowolnym nielimitowanym czasie, ma to tę zaletę że nad innymi pasjansami że nie musimy się denerwować uciekającym czasem. Bardzo przyjemna rozrywka o czym przekonacie się już po pierwszej minucie grania w 40 rozbójników.
Temple SolitarTemple Solitar Bardzo interesujący pasjans dla spostrzegawczych osób, który wymaga dużego refleksu i szybkości. Celem gry jest ułożenie na bazie kart w kolejności od asa do króla w odpowiednio krótkim czasie. Z pewnością nie będziemy się nudzić grając w tę grę a dzięki limitowi czasowemu możemy pozwolić sobie na krótką, wolną, chwilę relaksu podczas pracy (jak szef nie widzi;-) . Wspaniała zabawa gwarantowana. Koniecznie musisz spróbować tego pasjansa.
Diabelski PasjansDiabelski pasjans czyli krótko mówiąc diabeł tkwi w szczegółach o czym bardzo prędko przekonają się miłośnicy gier pasjansowych. Pasjans jest dzięki temu bardzo atrakcyjny i wciągający. Główną zasadą jest ułożenie 4 baz, jednak podstawa tej bazy będzie się zmieniać w każdym układzie i tu jest ukryta diabelska sztuczka, aby nie psuć zabawy nie będę jej ujawniać. Diabełk tkwi w szczegółach, a więc dokładnie uważaj jak kładziesz karty w tym pasjansie, bo jeden zły ruch i przegrywasz. Życzę piekielnie fajnej zabawy moje małe i duże diabełki!!!
Parszywa trzynastkaParszywa Trzynastka to bardzo inteligentna gra za pomocą kart, jednak w tym przypadku nie jest to typowy pasjans tylko gra w której kłania nam się matematyka w stopniu podstawowym. Śmiało możemy tę grę polecić naszym najmłodszym internautom. Pomaga w liczeniu do sumy 13 nie jest to dużo ale zapewnie nie będzie to takie łatwe jak się z pozoru wydaje. Zobaczycie, że 13-nastka wcale nie musi być pechowa, a wręcz przeciwnie - dzięki niej ułożycie pasjansa. Udanego liczenia do trzynaście i jeszcze bardziej udanej zabawy !!!
Pasjans AgnieszkaPasjans Agnieszka miłośnicy Klondike z pewnością zainteresują się tym nowym pasjansem. Nie należy on do łatwych gier ale śmiało mogę go polecić na nudę, która czasami nas dopada, zapewniam że przy tej grze nuda nam nie grozi. Uprzedzam że ten pasjans nie należy do łatwych mnie nie udało się go ułożyć do końca, a z reguły gry tego typu nie sprawiają mi problemów. Kto nie wierzy niech się zmierzy. Agnieszka już czeka na ciebie. Układaj pasjansa i śpiesz się na spotkania. Wspaniała zabawa gwarantowana.
Pasjans Trzy PikiPasjans trzy piki – kolejna gra z gatunku pasjansów. Różni się od dotychczasowych pasjansów tym, że potrzeba jest w nim bardzo duża spostrzegawczość i refleks. W ciągu 3 minut mamy za zadanie zdjąć wszystkie karty ze stołu, w chwili kiedy je zdejmiemy przed wyznaczonym czasem przechodzimy do kolejnej rundy z pozostałym nam czasem. Pomimo tempa jaki dyktuje pasjans, gra jest bardzo wciągająca. Ponadto przy tym pasjansie nie zdąrzysz się znudzić, a wręcz przeciwnie ciągle będziesz chciał/a więcej. Nie wierzysz? Sprawdź sam/a. Przednia zabawa gwarantowana !!!
Pasjans Trzy Piki 3DPasjans trzy piki 3D trójwymiarowa wersja znanego pasjansa, który po kilku zmianach zyskał na pochwałę, przed wszystkim nie goni na czas. Gra stała się wielopoziomowa przez co można w nią grać dłużej i przyjemniej. Po przetestowaniu gry uznaję ja za bardzo przyjemną i polecam fanom pasjansów. Trzy piki to popularna wersja pasjansa, którą szczególnie uwielbiają kobiety. Pasjans Trzy Piki 3D wciąga jeszcze bardziej niż "płaska" wersja tego pasjansa. Chwytaj za mysz i zaczynaj grę. Życzę potrójnie przyjemnej zabawy !!!
Pasjans zespół kartZespół kart połączenie pasjansa z grą logiczną dało wspaniały efekt w postaci prezentowanej gry. Polegającej na połączeniu obok siebie w ciągu jednej minuty 3 lub więcej kart mających tę samą wartość albo o jedną wartość więcej. Na wykonanie pasjansa masz 60 sekund dobrej zabawy plus dodatkowe sekundy za prawidłowe ułożenie zespołu kart. W zespole zawsze raźniej, więc zaproś do gry swoich znajomych i grajcie na przemian. Sprawdźcie kto z was będzie lepszy. Życzę udanej zabawy z Pasjans zespół kart.
Półksiężycowy pasjans deluxPółksiężycowy Pasjans delux jak sama nazwa wskazuje pasjans ten jest luksusowy w swoim wydaniu. Nie tylko ze względu na oryginalną nazwę ale także ze względu na wyjątkowe reguły. Ułóż dwie bazy rosnącą i malejącą w wewnątrz półksiężyca. Masz nieograniczony czas, podpowiedź oraz tasowanie w trakcie pasjansa. Prosty i przyjemny pasjans dla każdego kto chce się zrelaksować i oderwać od szarej rzeczywistości. Półksiężycowy pasjans delux to znakomita rozrywka w luksusowym wydaniu. Zasmakuj z nami luksusu i daj się ponieść wspaniałej zabawie.
Złoty pasjansZłoty Pasjans stawiam temu pasjansowi 5 gwiazdek. Trwa tylko 10 minut ale są to ciężko zapracowane minuty. Dla pasjonatów pasjansów przypomni trochę klasyczny Freecell, ale dzięki złotej karcie uzyskuje swoją odmienność. Złoty pasjans zmusza nas do głębokiego logicznego myślenia stawiając go tym samym na najwyższej półce w tej kategorii. Złotko nie tylko dla kobiet, choć to najczęściej one się w nim lubują. Ułóż z nami złotego pasjansa i przeżyj niesamowitą przygodę. Wirtualny świat złotego pasjansa czeka na ciebie - zaczynaj więc grę.
Krysztalowy pasjans golfKrysztalowy pasjans golf - remake Pasjansa golfa w najlepszym tego słowa wydaniu, z nowymi opcjami ciekawą muzyką & grafiką. Dzięki niemu poczujesz delikatny i subtelny, multimedialny zapach hazardu. Nowością w pasjansie są kolejne rundy, za prawidłowe rozwiązanie i dzięki temu coraz wyższa punktacja. Klasyka powraca w nieco bardziej luksusowej wersji. Jedna z lepszych wersji pasjansa golfa, dlatego nie zwlekaj tylko chwytaj myszkę i zaczynaj grać wraz z nami. Wspaniała zabawa gwarantowana.
Pasjans piramida starozytny egiptPasjans piramida starozytny egipt - Pasjans piramidy: Starożytny Egipt – pomóż faraonowi zbudować efektowne piramidy Starożytnego Egiptu w tej pełnej antycznego klimatu grze. Usuń wszystkie karty z planszy dobierając je dwójkami, aby utworzyły sumę równą 13. Zebrane wszystkie karty postawią nową piramidę i kolejną rundę. Pasjans Piramidy: Starożytny Egipt zalicza się dla profesjonalistów w tej dziedzinie. Wejdź to wirtualnego świata tejże gry pasjans i poznaj starożyny Egipt. Jestem pewna, że nie będziesz chciał/a kończyć gry. Życzę miłęgo układania pasjansa.

Pasjans to jedna z najpopularniejszych gier karcianych. Do niedawna w pasjansa grywało się jedynie przy stoliku w domowym zaciszu prawdziwymi kartami, dziś grać możemy w niego wirtualnym świecie. Pasjans przyciąga zarówno młodszych jak i starszych fanów gier online. Co w sobie ma ta gra karciana, że jest tak popularna?

Gra pasjans powstała w siedemnastowiecznej Francji. W Europie rozpowszechniła się dzięki Napoleonowi. Na początku pasjans był grą, w którą grywała jedynie arystokracja, z czasem stała się to gra powszechna również wiejskich chata. Wraz z rozpowszechnieniem się pasjansa na wsiach zaczęto używać go nie tylko jako gry, ale również i jako kabały. Wiejscy kabaliści za pomocą pasjansa zaczęli przepowiadać przyszłość ludziom.

Dziś wróżenie z pasjansa jest nadal praktykowane, ale nie tak popularne jak samo granie w pasjansa. Pasjans potrafi przyciągnąć na długie godziny zarówno w wersji online, jak i grając na żywo. Jest to najbardziej lubiana gra karciana wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieje się tak pewnie dla tego, że wśród pasjansów można znaleźć zarówno proste wersje, jak i bardziej skomplikowane. Popularność pasjans zdobył również dzięki temu, że jest to nie tylko gra karciana, ale również służy do przepowiadania przyszłości.

Dział pasjanse zawiera najlepsze gry pasjans, jakie można znaleźć w sieci. Bogaty zbiór gier sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wśród gier znajdziecie Pasjansa Pająka, Klondike, Freecella, Skorpiona oraz wiele wiele innych mniej znanych z nazwy, a tak samo oryginalnych i ciekawych. Nie ma chyba osoby, która nigdy nie zagrała w pasjansa, a jeśli jesteś jednak taką osobą to tym bardziej zapraszam cię do zagrania w tę grę.

Oto zestawienie najpopularniejszych gier karcianych. W przyszłości w serwisie znajdzie się więcej fajnych gier! Możesz również spróbować szczęścia w gry logiczne jeżeli kart masz już na dzisiaj dosyć. Jeżeli na naszej stronie brakuje Twojego ulubionego pasjansa, skontaktuj się z administratorem, a postaramy się jak najszybciej to naprawić :) Życzymy miłej zabawy!