Pathians

Pathians uwolnij księżniczkę uwięzioną w wieży układając pasjansa. Dość nietypowa wersja gry pasjans, która powinna przypaść wam do gustu. Nie układanie tu tradycyjnego pasjansa od największej karty do najmniejszej, ale wybieracie sobie jedną, a następnie kolejną, która musi być o oczko wyższa bądź niższa. Świetna zabawa. Powodzenia : )

Twoja ukochana księżniczka została uwięziona w wysokiej wierzy tylko ty możesz ją uratować. Jak? Układając pasjansa. Nie jest to jednak taka oczywista oczywistość, gdyż pasjans, który musi tu być ułożony to nie taki tradycyjny pasjans, ale sekwencja kart, mniejsza, większa. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że wybierasz sobie jedna kartę na planszy, a następnie idziesz dalej do sąsiedniej, którą możesz zaznaczyć jedynie w przypadku, gdy jest ona o oczko wyższa bądź niższa od twojej wybranej karty. I idziesz tak kolejno, aż w końcu żadna nie będzie pasować – to jest ten nietypowy pasjans. Jeśli jakaś karta zostaje odosobniona można ją przesunąć po niewidzialnych polach :P Hehe świat fantasty się kłania :P Jeśli uda wam się usunąć wszystkie karty z planszy to przechodzicie do kolejnego etapu gry. Jeśli jakaś zostanie na planszy to przegrywacie i księżniczka zostaje uwięziona w wieży do końca życia.

Zasady znacie, sterujecie myszką to w sumie już wszystko. Na dole ekranu możecie zobaczyć ile macie punktów. Dla ułatwienia karty, które można z innymi połączyć podświetlają się podczas gry, a od wybranej karty idą strzałki do kart, z którymi można ją przypasować.

Mam nadzieję, że ten nietypowy pasjans przypadnie wam do gustu, a jeśli nie to zapraszam do działu z grami pasjans. Jak już pewnie zauważyliście mamy teraz nowy dział Pasjanse2010. Tyle tych gier pasjans jest u nas, że niewątpliwie każdy z was znajdzie coś dla siebie – zarówno ten co lubi układać tradycyjne pasjanse jak i ten, który lubi nowoczesne implementacje. Gry pasjans cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i wśród dorosłych, stąd też mamy dla was gry o różnym stopniu trudności, tak by zarówno początkujący jak i doświadczony gracz znalazł jakiegoś pasjansa dla siebie. Tak, więc śmiem sądzić, że nie będzie takiej osoby, która wyjdzie z naszego portalu z niezadowoloną minką. Jestem święcie przekonana, że każda osoba, zagra u nas w pasjansa i z bólem serca zamknie okno przeglądarki. Z bólem serca, ale z myślą, że jutro znów nas odwiedzi : ) Pasjanse już mają w sobie taką magię, że przyciągają na długie godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata… W końcu tracisz poczucie czasu ile już grasz w gry pasjans. Czujesz jednak, że jesteś z dnia na dzień lepszy w te klocki, tudzież karty : ) Już nie przedłużam :P Życzę wszystkim wyśmienitej, królewskiej zabawy z grą Pathians.