Piracki pasjans

Piracki pasjans kolejna wersja wspaniałej gry pasjans. Tym razem wybieramy się na wyspę piratów i tam w cieniu palmy układamy sobie pasjansa. Piracki pasjans jest bardzo prostą wersją tej wspaniałej gry karcianej, która uczy cierpliwości. Jest on połączeniem klasycznego pasjansa Klondike z Freecell’em. Jeśli lubicie te pasjanse to Piracki pasjans też z pewnością przypadnie wam do gustu. Życzę udanej zabawy :)

Ahoj Panie Kapitanie, widzę ląd na horyzoncie …
I tak zaczyna się wasza przygoda na wyspie piratów. Dobijacie do brzegu i waszym oczom ukazuje się piękna wyspa, a tu nagle wyskakuje jeden, drugi, trzeci pirat i zostajecie zaprowadzeni do ich obozu. Nie nie, oni nie są przyjaciółmi. Więzią was, a wy siedząc w klatce pod palmami, układacie sobie pasjansa, czekając aż ktoś was uratuje …
Piracki pasjans to bardzo fajna gra pasjans i do tego bardzo prosta. Jest ona połączeniem znanego wam już pasjansa Klondike i Freecell. Z tej wybuchowej mieszanki wyszedł Piracki pasjans, gdzie na kartack tj. król, dama, walet są panie piracki, które tak siedząc w klatce sobie wyobrażacie.
Teraz trochę o zasadach. Celem gry jest jak zwykle ułożenie pasjansa, czyli kolejnych kart od asa aż do króla w tym samym kolorze. Po rozpoczęciu gry ukazuje wam się stół z rozłożonymi kartami. Karty rozłożone na stole są jawne, żadna nie jest odwrócona, a więc znacie wszystkie wartości. Powyżej z lewej strony macie stosik kart, z którego to możecie dobierać karty, gdy uznacie, że z tych na stole nie da się już nic zrobić. Jeśli na stosie zabraknie kart klikacie na puste pole gdzie stał stosik i zaczynacie oglądać karty od nowa. Obok macie cztery pola z asami, na których to musicie następnie układać wasze pasjanse. Na asa kładziecie dwójkę, na dwójkę trójkę itd., aż do króla. Rzecz jasna wszystkie karty muszą być danego koloru co as. Na planszy też nie możecie dowolnie przemieszać kart. Na siebie możecie kłaść tylko karty tego samego koloru i o oczko mniejsze niż ta, która już tam leży. Na samej górze ekranu macie pasek, na którym to od lewej macie: ilość wykonanych ruchów, level, w który gracie, wasze punkty oraz czasomierz. Tak tak, w grze tej liczony jest wam czas, i biegnie on nieubłaganie, kiedy go zabraknie przegracie, a więc spieszcie się. Po lewej stronie z boku panelu macie ikonki, które odpowiadają za wyłączanie dźwięku w grze. Po prawej zaś stronie w tym miejscu macie przycisk PAUSE, który pozwoli wam włączyć pauzę w grze oraz MENU, który pozwoli wam wyjść z gry. Jeśli zdecydujecie się na wyjście, pamiętajcie, że potem musicie rozpocząć grę od nowa.
Gra ma kilka etapów, a więc czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy. Każdy kolejny etap jest nieco trudniejszy od poprzedniego, ale i tak są one bardzo łatwe. Ten pasjans jest idealny dla początkujących graczy oraz dla tych, którzy nie lubią zbyt wysilać swoich szarych komórek. Polecam jednak tego pasjansa wszystkim wielbicielom tejże gry. Jeśli jednak uznacie, że ta gra jest dla was za prosta, to zerknijcie do naszego działu z pasjansami i poszukajcie czegoś trudniejszego. Staraliśmy się dobrać gry pasjans tak, aby zarówno doświadczony jak i początkujący gracz znalazł coś dla siebie. Mam nadzieję, że nam się to udało. A teraz już życzę wszystkim udanej zabawy i powodzenia :)