Play solitaire forewer

Play solitaire forewer to klasyczny pasjans, w który układamy na przemian karty czarna – czerwona, a na górze odkładamy asy, a na nie kolejne karty od dwójki wzwyż. Ta gra pasjans ma również całkiem miłą dla oka grafikę, a więc powinna się ona spodobać również dziewczynom : ) Życzę udanej zabawy !!!

Pasjans Play solitaire forewer to całkiem niezła wersja jednej z najbardziej popularny gier karcianych. Zasady gry w tego pasjansa nie są nikomu obce – wystarczy na przemian układać na planszy karty czerwona – czarna, czarna – czerwona i o oczko mniejsza od aktualnie znajdującej się na wierzchu. Tradycyjnie na górze ekranu wyznaczone są miejsca na asy, na których później układa się karty od dwójki aż po króla w jednym kolorze, mimo, że na planszy są one mieszane. Na planszy mamy otwarte i zakryte karty. Te, które są zakryte pokażą swe oblicza, gdy ściągnie się te, które je przysłaniają. Jeśli nie można już nic ułożyć z kart na planszy można dobrać karty ze stosy, który znajduje się w lewym górnym rogu. Po kliknięciu w ten stos obok niego pojawią się 3 karty, które można kolejno wykorzystać na planszy. Kolejno tzn. że nie można wziąć dowolnej z 3 kart, ale najpierw trzeba użyć tej, która jest na samym wierzchu, co nieco utrudnia zadanie.

Pasjans Play solitaire forewer nie jest najprostszy, ale też nie jest najtrudniejszy. Przy odrobinie koncentracji zapewne uda wam się go ułożyć. Do pomocy macie przyciski na dole ekranu. Warto zwrócić uwagę na przycisk UNDO, który pozwala na cofnięcie ruchu. Macie tam również przycisk NEW GAME, który rozpoczyna nową grę, PAUSE, który włącza pauzę oraz AUTOFINISH i END GAME, które zakończają grę. W lewym dolnym rogu macie czasomierz, który na szczęście biegnie w górę i jedynie sugeruje wam ile czasu trwa wasza rozgrywka, tak więc nie trzeba się nim przejmować. Obok zegara macie licznik punktów. W prawym górnym rogu macie ikonki ( od góry ): przejście do menu, wyłącznik dźwięku, pomoc.

Zasady gry i sprawy techniczne omówione. Mam nadzieję, że już wszystko jasne i spokojnie możecie zaczynać układać pasjansa. Gra Play solitaire forewer jest idealna dla dużych i małych fanów gier karcianych. Jestem pewna, że ta gra przypadnie do gustu również dziewczynom. Jeśli jednak się mylę i nie wzbudza ona waszego zainteresowania to zapraszam do wypróbowania innych naszych gier pasjans. Przygotowaliśmy dla was ich całe mnóstwo także każdy powinien znaleźć w naszym zbiorze coś dla siebie. Może warto też zajrzeć do innych naszych działów ? Nie tylko pasjansem żyje człowiek :P Życzę udanej zabawy z grą pasjans Play solitaire forewer !!!