Poker Pasjans

Poker Pasjans jeżeli chcesz poczuć smak i atmosferę prawdziwego pokera to proponuje na początek obejrzenie filmu na DVD p.t. „Butch Cassidy & Sundance Kid”. Po takiej dawce adrenaliny możesz już spokojnie usiąść do proponowanej karcianej gry, która jest niestety tylko namiastką prawdziwego pokera, jednakże cieszy się dużą popularnością wśród karcianych graczy.

Poker - Pasjans to gra dla cierpliwych. Jest to kolejna moja propozycja przeznaczona tylko dla jednej osoby a stworzona na motywach znanej i lubianej gry karcianej, jaką jest Poker, a w dodatku połączona z pasjansem. W naszej świadomości bardzo głęboko tkwi skojarzenie, że gry, w których samodzielnie rozkładamy karty na stół przypominają pasjanse. Z tego też pewnie powodu bardzo rzadko do nich zaglądamy a to jest duży błąd, o czym przekonacie się jeżeli tylko weźmiecie sobie na poważnie moje pisane słowo. Jednego możecie być pewni do tej gry wymagana jest tytułowa cierpliwość, dlatego też nie zasiadajcie do niej po wyczerpującym dniu, ponieważ podobnie jak w pokerze klasycznym tak i tutaj podstawę stanowi odpowiednia strategia, a tego nie osiągniemy przy zmęczonym umyśle.
Karty umieszczać będziemy na planszy składającej się z kwadratów o wielkości 5x5, powinny one tworzyć klasyczne pokerowe kombinacje, z tą różnicą że zamiast trzymać je w ręce staramy się stworzyć taką strategię w której układy pokerowe znajdą się w rzędach pionowych, poziomych oraz po przekątnych. Do umieszczenia kart na planszy posłużą na 2 bazy ponad planszą, zbieramy kartę znajdującą się na wierzchu jednej z bazy i kładziemy na planszę w odpowiednio wybraną pozycję. Zanim na dobre położymy kartę dobrze się nad tym zastanówmy, ponieważ raz położonej karty nie można już cofnąć. I w tym właśnie momencie przydaje się znajomość strategii i logistyki. Na krańcach pionowych, poziomych oraz po przekątnej ukazany jest nasz wynik a danego rzędu co na początku bardzo się przydaje. Cała gra kończy się w chwili kiedy położymy już ostatnią kartę na planszy. Jeżeli udało nam się tak rozegrać naszego Pokera dla cierpliwych, jak przystało na zawodowców, których możemy podziwiać na płytach DVD w najlepszej obsadzie filmowej, zostaniemy wpisani na Top listę. Będzie ona dla nas mocną motywacją do dalszej kontynuacji Pokera dla cierpliwych, aby wspiąć się na sam szczyt i pokazać grę w stylu Roberta Redforda czy też Mela Gibsona w filmach poświęconych pokerzystom nie zawsze z dobrej strony. Życzę powodzenia!