Pryskające bańki

Pryskające bańki to świetna gra kulki, w której wystrzelamy z armatki kolorowe kulki, tak aby trafić w inne tego samego koloru. Po co? Dlatego, że trzy jednakowego koloru kulki znikają z planszy. Świetna gra dla tych, którzy lubią sobie postrzelać, ale nie w grach akcji, gdyż tam giną szybciej niż się rozkręcają, a właśnie w takich grach jak Pryskające bańk.

Pryskające bańki to kolejna świetna gra kulki, w którą macie okazję zagrać na naszym portalu. Kulki mają w sobie nietypową magię, której inne gry nie posiadają – potrafią przyciągnąć przed monitory całe mnóstwo osób w różnym wieku, o różnym zawodzie itp. Kulki przyciągają na długie godziny i zostają w pamięci na długie lata. Niesamowite prawda?

Pryskające bańki to gra dla tych, którzy lubią sobie postrzelać, ale nie lubią jak ktoś strzela do nich. W tej grze nie musicie się martwić – strzelacie tylko wy i to kolorowymi kulkami do innych kulek, które umieszczone są na planszy. Jeśli uda wam się z armatki wystrzelić bańkę tak, że znajdzie się przy co najmniej dwóch tego samego koloru, co ona to znikną one z planszy. W tym momencie warto wytłumaczyć skąd tytuł gry - Pryskające bańki, a no właśnie stąd się wziął, że gdy bańki znikają z planszy to pryskają. Bardzo ciekawie jest to pokazane i tak utkwiło, że gra została tak zatytułowana. W grę Pryskające bańki może grać każdy – zarówno mały jak i duży. Nie trzeba się bać, że dziecko nabierze złych nawyków, czy coś – ze strzelania kulami nic mu nie będzie.

Pryskające bańki są naprawdę bardzo prostą grą, jak to na kulki przystało. Sterujecie armatką za pomocą myszki, a gdy chcecie wystrzelić bańkę to klikacie lewy przycisk myszy no i wziuuu kulka poleciała, miejmy nadzieję, że tam gdzie chcemy.

W grze tej nie potrzeba jakieś specjalnej koordynacji ruchowej, bardzo dobrej zręczności, czy dobre refleksu. Liczy się taktyka. Może się wydawać to dziwne, ale po części gry typu kulki są grami taktycznymi, a nie tylko logicznymi. Wysiłek psychiczny nie jest tu wcale tak duży, wystarczy się tylko zastanowić, gdzie uderzyć kulkę, aby usunąć ich jak najwięcej. Pamiętacie pewnie inne gry tego typu, tzn. takie gdzie strzelacie piłeczkami? No, to tam jest tak, że jak uderzycie wyżej, w linię kulek, a niżej są przyklejone inne, innego koloru, to spadną one razem z nimi i mamy dwie pieczenie na jednym ogniu załatwione. I właśnie to tu chodzi, z czasem będziecie już mechanicznie zakładać taktykę i nie będziecie się nad tym zastanawiać, a i tak będzie dobrze.

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę w grze Pryskające bańki otóż na to, że na dole po lewej stronie macie takie kulki, jedna zawsze jest kolorowa, to ta, która następna pojawi się w armatce. Ponadto, gdy w danym ruchu nie uda wam się nic usunąć z planszy to jedna szara piłeczka ubywa. Kiedy zniknie ostatnia, na planszy pojawi się więcej kulek – to takie małe utrudnienie gry :) Poza tym już nie ma nic takiego, co utrudni wam grę. Dla tych, którzy lubią stale kontrolować ilość swoich punktów to mówię, iż można to zrobić zerkając do panelu po prawej stronie ekranu i tam mniej więcej na środku znajdzie się licznik z punktami. Powyżej są różne bańki i tam m.in.: Setup to opcje gry i Restart – pozwala na rozpoczęcie gry od nowa, reszta jest nieistotna.

Mam nadzieję, że gra Pryskające bańki przypadnie wam do gustu i często będziecie do nas powracać, aby w nią zagrać, a także polecicie ją swoim znajomym. Gra Pryskające bańki świetnie relaksuje i można przy niej stracić poczucie rzeczywistości, ale to dobre w dzisiejszych czasach : ) Pogadałam, pogadałam, a teraz już życzę wszystkim wspaniałej zabawy !!! : )