Push it

Jednoosobowa gra strategiczna polegająca na przemieszczaniu w labiryncie pomieszczeń skrzyń przez robotnika. Jak to w labiryntach bywa, nagle okazuje się, że droga w obranym kierunku jest zablokowoana ścianą lub po prostu brak miejsca nie pozwala przecisnąć wysoko gabarytowego towaru. Robotnik musi najpierw zaplanować swoją pracę, aby zakończyć ją z sukcesem i nie powtarzać jej od początku.

Push it - Wyobraź sobie, że to Ty trafiłeś do tej firmy tragarskiej i że to Twój szef (wrzeszczący i raczej mało sympatyczny typek siedzący na wysokim krześle) wyznacza dla Ciebie pracę (jakbyś był jakimś Herkulesem i 12 „robótek” to za mało). Musisz biedaku sam przepychać ważące wiele kilogramów za dużo skrzynki w labiryncie ścian na wyznaczone przez drania miejsce (a pomysłów na utrudnienie Tobie życia to on ma niezły zapas – będzie ze trzydzieści). Mało tego, korytarze są wąskie, nie masz dużych możliwości ruchu i skrzynie możesz pchać tylko przed sobą. Nie przesuniesz ich z boku na bok, a czasami kiedy popełnisz błąd, nie masz możliwości naprawienia go i cała robota od początku (niestety musisz kliknąć „restart level” w prawym dolnym rogu planszy) – gość poużywa sobie na Tobie ile wejdzie. Daltego, dobra rada, przemyśl każdy swój ruch, nawet kilka ruchów do przodu, po zapracujesz się na śmierć.
No już dobrze, nie musi być aż tak źle. Możesz najpierw wcielić się w rolę budowniczego tych pomeszczeń lub labiryntów, a potem jako szef sam zdecydować gdzie stoją skrzynie, gdzie trzeba je przenieść i kto to zrobi. W tym celu w funkcji menu (main menu) wybierz „ built game map” i sam zaprojektuj otoczenie. Zielone klocki to ściany, pomarańczowe kwadraty to miejsca docelowe skrzynek, skrzynki jak wyglądają, każdy widzi. Pozostał jeszcze ten biedak, który będzie to wszystko targał - jemu też musisz znaleźć miejsce. Swój wykonany plan zatwierdzasz „built” i możesz grać – zlecasz robotę komuś kogo np. masz ochotę trochę „poćwiczyć” (he, he) – w końcu teraz Ty jesteś szefem. Oczywiście w ramach treningu sam możesz podygać, a co tam, niech żyje masochizm!
Jeśli jesteś twardzielem możesz dobrowolnie wybrać sobie poziom trudności wpisując w menu liczbę od 1 do 30. Poruszasz się używając strzałek na klawiaturze. Dla wybitnie zainteresowanych statystykami (tacy też się rodzą) po lewej stronie można poczytać wyniki, np. na którym poziomie pracujesz, ile zrobiłeś kroków, ile skrzyń ustawiłeś na miejscu czy ile razy musiałeś je popchnąć – ale to naprawdę dane niezbędna tylko dla skrupulatnych „cyferkowiczów”. Życzymy powodzenia!