RTP Sudoku

RTP Sudoku dość przyjemna i klasyczna gra sudoku, której zasady są takie jak wszędzie. W grze są dwa różne tryby gry. Jeden, w którym układamy konkretne sudoku, a drugi to jakby gra wolna, w której na planszy nie ma podanych żadnych cyferek. W tym drugim trybie można się zapoznać z wszelkimi możliwymi rozwiązaniami sudoku. Życzę udanej zabawy.

RTP Sudoku to klasyczna wersja sudoku, której zasady są takie jak w każdej grze sudoku. Mamy przed sobą 9 kostek, a każdej 9 pól, które musimy wypełnić liczbami tak, aby w żadnej z kostek liczby się nie powtórzyły, liczby też nie mogą się powtórzyć w danym wierszu bądź kolumnie. Do dyspozycji mamy cyfry od 1 do 9.

Gra RTP Sudoku ma dwa tryby – sudoku, w którym na planszy część liczb jest już ustawiona i jest nam w tej wersji mierzony czas, na szczęście biegnie w górę, a więc nie trzeba się stresować. W tym trybie do wyboru macie 3 opcje trudności gry easy – prosty, medium – średnio trudny i hard – trudny. Drugi tryb pozwala na zapoznanie się z wszelkimi możliwościami ułożeń sudoku. Tryb ten nazywa się solver. Wystarczy wypełnić jedną kratkę i wcisnąć Solution, w prawym dolnym rogu, a reszta sudoku sama się wypełni.

W grze RTP Sudoku cyferki ustawiamy za pomocą klawiatury numerycznej, a miejsce wybieramy przesuwając myszkę w odpowiednie miejsce. Jeśli uznamy, że źle ustawiliśmy cyferkę to wciskamy ‘0’ a ona znika z planszy. Podpowiedzią w grze jest to, że jeśli cyferka jest ustawiona dobrze to świeci się na zielono. Jeśli świeci się na czerwono to, albo źle ją ustawiliśmy, albo jest więcej rozwiązań i jeszcze nie można stwierdzić, że jest ona źle ustawiona.

Co by jeszcze dodać. Na dole macie 3 przyciski – Clear All, za pomocą, którego możecie wyczyścić całą planszę, Main Menu, dzięki któremu możecie przejść do menu oraz Solution, które pokazuje ci rozwiązanie sudoku. Na górze ekranu po prawej możecie zobaczyć czasomierz, ale jak już wspomniałam nie należy się nim przejmować, bo czas biegnie w górę.

Z technicznych spraw to chyba już wszystko. Mam nadzieję, że dzięki grze RTP Sudoku żadne sudoku nie sprawi wam już trudności. Sprawdźcie również inne nasze gry sudoku i nie tylko tego typu gry. Życzę wszystkim udanej zabawy : )