Rycerski Mahjong

Rycerski Mahjong wciel się w postać rycerza, który pragnie uratować uwięzioną przez złego Króla Demona księżniczkę, której imię to Mahjong. Aby ją uratować musisz ułożyć kolejne mahjongi, w kolejnych punktach swojej misji. Nie daj się złemu Królowi i pomóż rycerzowi Machalotowi uratować księżniczkę. Życzę wspaniałej zabawy : )

Wciel się w postać rycerza Machalota i przemierz odległą krainę w celu uratowania księżniczki Mahjong. Do przejścia masz 10 misji, każda kolejna trudniejsza od poprzedniej, w każdej masz do rozwiązania zagadkę mahjonga, czyli po prostu zagranie w grę mahjong i usunięcie z planszy wszystkich klocków.
Zasady gry Rycerski Mahjong są takie same jak w klasycznej grze mahjong, choć tu mamy do czynienia z trójwymiarową bryłą klocków. Tak, więc musicie znaleźć dwa identyczne klocki, w tej grze nie są to chińskie znaczki, co może ułatwi wam grę. Pamiętajcie jednak, że aby klocki do siebie spasowały i zostały usunięte z planszy muszą być one klockami wolnymi, a więc przynajmniej z dwóch stron nie mogą przylegać do innych klocków. Pewnie nie pierwszy raz gracie w mahjonga i znacie już zasady, ale to tak dla formalności przypominam. Klocki zaznaczacie za pomocą myszki, najpierw klikając na jednym, a potem na drugim, który do niego pasuje.
Na górze ekranu, w prawym rogu macie licznik punktów, który wskazuje zdobyte dotychczas prze was punkty. Dalej macie czasomierz, który nieubłaganie będzie odmierzał czas i kiedy czas się skończy, przegracie i nie uratujecie księżniczki. Dalej macie dwie ikonki – jedna z nutką, a druga z głośnikiem, obie odpowiadają za dźwięk w grze – jedna za muzykę w tle, a druga za dźwięk, który wydawany jest podczas kliknięcia. Następnie macie przycisk PAUSE, który pozwala na włączenie pauzy w grze, a tuż obok macie MANU, które pozwala na wyjście z gry do ekranu powitalnego. Poniżej MENU znajduje się jeszcze taki przycisk jak SHUFFLE STORY, który pozwala na przemieszanie klocków na planszy. Używajcie go tylko w ostateczności, gdy naprawdę nic już nie można zrobić, bo jego użycie grozi utratą 500 punktów. Na dole ekranu widzie dwie strzałki, które pozwalają na obracanie bryły, w celu lepszego zlokalizowania klocków.
To tyle o zasadach i o tym, co gdzie się znajduje. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i uda wam się uratować księżniczkę wraz z rycerzem Machalotem. ta gra mahjong jest dość ciekawa i pod tym względem, że jest w trójwymiarze i pod tym, że niesie za sobą pewną opowieść, a co za tym idzie ma wiele etapów, które mają konkretny koniec. Ja jeszcze nie wiem, co będzie na końcu, ale mam nadzieję, że zaraz to odkryję. Teraz życzę wszystkim wspaniałej zabawy z grą Rycerski Mahjong i sama wracam do gry ; )