Samurajskie sudoku

Samurajskie sudoku pięć razy więcej główkowania i zabawy : ) Jak to możliwe? Sami zobaczcie klikając i przenosząc się z nami do świata samurajskiego sudoku. Od razu po wybraniu poziomu trudności zobaczycie różnicę pomiędzy klasycznym a samurajskim sudoku : ) Zapraszam do zabawy !!!

Samurajskie sudoku to pięć razy więcej główkowania, no i oczywiście zabawy. Sudoku to japońska łamigłówka matematyczna, która w ostatnich latach zyskała bardzo dużą popularność i teraz gości niemalże w każdej gazecie razem z krzyżówkami. Czym się różni Samurajskie sudoku od tego klasycznego, które pewnie znacie z gazet?

Różnicę tę widać zaraz po wybraniu poziomu trudności. Naszym oczom ukazuje się plansza, ale jak zwykło to bywać 3 na 3, ale taka składająca się jakby z pięciu małych plansz, które znamy. Dodatkowo, plansze te nakładają się w środku, a dokładniej można by rzec, że połączone są środkową planszą. Jak rozwiązać takie sudoku?

Sposób rozwiązywania gry Samurajskie sudoku nie różni się niczym od rozwiązywania klasycznego sudoku, z tym, że gra jest nieco utrudniona, przez to, że plansze nachodzą na siebie w środku. W tej grze sudoku również w obrębie jednego małego kwadraciku cyferki nie mogą się powtórzyć. Tak samo nie zmienia się to, że w kolumnie i w wierszu cyfry również nie mogą się powtórzyć. Jak rozróżnić tutaj kolumnę i wiersz? Otóż nadal bierzemy pod uwagę kwadrat 3 na 3, czyli trzy małe kwadraty w wierszu i trzy w kolumnie. Tam, gdzie się duże kwadraty nakładają z inną planszą trzeba po prostu podwójnie uważać. I to cała trudność : )

Samurajskie sudoku to według mnie jedna z lepszych implementacji gry sudoku. Wyróżnia się wśród klasycznych gier tego typu i przyciąga dużo bardziej. Ponadto gra ma całkiem niezłą grafikę i dźwięk w grze też jest niczego sobie. Oczywiście dźwięk wyłączyć można za pomocą przycisku ON / OFF po lewej stronie ekranu. Tuż nad przyciskiem możesz podejrzeć czas, który upłynął od rozpoczęcia przez ciebie gry. Na samej górze możesz zobaczyć jaki poziom gry wybrałeś / aś. Pod przyciskiem ON / OFF macie przycisk PAUSE, za pomocą którego możecie zatrzymać grę i czas nie będzie doliczany. Jeszcze niżej macie przycisk EXIT, dzięki któremu możecie wyjść z gry.

Myślę, że Samurajskie sudoku spotka się z waszym uznaniem i często będziecie chcieć w nie grywać wraz z nami. Zapraszam również do zagrania w inne nasze gry sudoku. A teraz już nie przedłużam. Bawcie się dobrze : )