Silkroad Mahjong

Silkroad Mahjong podążaj Jedwabny Szlakiem i grywają z chińskimi kupcami w mahjonga…Klasyczna wersja gry mahjong, także w języku polskim! Niesamowite, ale prawdziwe – klikając ikonę z flagą Polski u góry ekranu, uruchamiacie język polski. Idealna gra dla tych, którzy w języku angielskim nie czują się dobrze. Silkroad Mahjong jest bardzo fajną wersją tej chińskiej gry również, dlatego, że możliwe jest wybranie poziomu trudności. Tak, więc zarówno początkujący jak i ekspert w dziedzinie mahjongów znajdzie coś dla siebie.

Silkroad Mahjong – podążaj Jedwabny Szlakiem i grywają z chińskimi kupcami w mahjonga…
Mahjong to gra, która na pewno powstała w Chinach. Nie wiadomo jednak kiedy. Legendy głoszą, że było to już w czasach starożytnych i mahjonga wynalazł Konfucjusz. Bardziej jednak badaczy przekonuje teza, że mahjong powstał w połowie XIX wieku. Jak było naprawdę, nie wiemy, ale za to mamy wspaniałą, ekscytującą grę mahjong, w którą możemy grać sami, bądź ze znajomymi. My oferujemy wam wersje online tej niesamowitej chińskiej gry, w które możesz grać do woli zupełnie za darmo.
Co takiego wyjątkowego jest w grze Silkroad Mahjong? Otóż, od innych gier mahjong wyróżnia tę grę to, że jest ona także w języku polskim. Wystarczy tylko, że klikniesz w ikonę z polską flagą, a już wszystkie napisy są w języku polskim. Ponadto ciekawą funkcją tego mahjonga jest to, że możesz wybrać odpowiedni dla ciebie poziom trudności. Do wyboru masz łatwy, normalny oraz trudny. W zależności od twojego stopnia zaawansowania możesz wybrać poziom, który ci odpowiada.
Zasady gry są takie jak w każdym mahjongu. Celem gry jest usunięcie wszystkich klocków z planszy. Można usuwać tylko te identyczne klocki, które są wolne, czyli takie, które nie są zablokowane przez inne z prawej strony, lewej strony i od góry. W zależności od poziomu, który wybraliście klocki będą mniej lub bardziej poukrywane.
W tej grze mahjong dopuszczalne są podpowiedzi. Jeśli chcesz otrzymać podpowiedź kliknij ikonę żarówki na dole ekranu po lewej stronie. Jeśli uważasz, że z danego układu klocków nic już nie wyciągniesz, możesz wymieszać klocki, używając ikonki z puzzlem, która również umieszczona jest na dole ekrany po lewej stronie. Tam na dole macie jeszcze takie ikonki jak: iks ( X ), który oznacza wyjście z gry, oraz dwie pionowe równoległe kreski ( || ), które oznaczają pauzę. W prawym dolnym rogu możecie podejrzeć ile macie punktów. Na górze ekranu zaś możecie się przełączać pomiędzy językami, a na ikonie z głośnikiem możecie wyłączyć dźwięk. W lewym dolnym rogu jest ustawiony zegar, który nieubłaganie odlicza sekundy do końca gry. Jeśli licznik wskaże 00:00 to przegracie, a więc śpieszcie się : )
To tyle ze spraw organizacyjnych. Najważniejsze to dobrze się bawić. Poza wspaniałą zabawą mahjong poprawi waszą koncentrację, refleks, spostrzegawczość oraz pamięć. Przyniesie wam relaks, a przy okazji czegoś was nauczy. Uczcie się więc i bawcie wspaniale z wyjątkową grą Silkroad Mahjong.