Skarb Mahjonga

Skarb Mahjonga przenieś się na wyspę piratów i znajdź ukryty tam Skarb Mahjong’a. Nietypowa gra mahjong, idealna dla najmłodszych wielbicieli tejże gry. Zamiast typowych klocków z chińskimi znaczkami mamy sześciokąty z różnymi obrazkami tj. czaszki, liczby, diamenty. Gra jest bardzo prosta, tak więc nikt nie powinien mieć z nią problemu. Dodatkowo na początku można wybrać czy chcemy idealnie dobierać klocki, czy też wystarczy wybierać klocki podobne. Udanej zabawy : )

Skarb Mahjong’a to nowoczesna wersja wynalezionej już w starożytności gry mahjong. Tutaj zamiast klasycznych klocków z chińskimi znaczkami, mamy sześciokątne klocki z różnymi obrazkami tj.: czaszki, diamenty, kwiatki, liczby itp. Skarb Mahjong’a to gra, która rozgrywa się na wyspie piratów, a nie jak dotąd w chińskich ogrodach, czy na Jedwabnym Szlaku. Tutaj poczujesz jeszcze większe emocje niż dotychczas.
Skarb Mahjong’a to gra, w której można wybrać jakby dwa poziomy trudności – jeden to taki, że musicie idealnie dobierać klocki, czyli np. srebrny klocek z jedynką do srebrnego klocka z jedynką; drugi zaś poziom to taki, że nie musicie dokładnie dobierać klocków, czyli np. srebrna dwójka będzie pasowała do złotej dwójki.
Jak w każdym mahjongu można dobierać tylko te klocki, które są wolne, czyli nie są ograniczone przez inne klocki z trzech stron. Te, które są z trzech stron ograniczone przez klocki, mogą zostać usunięte dopiero wtedy, gdy usuniemy klocki je ograniczające. Kiedy uznasz, że z klockami na planszy nic już nie można zrobić, możesz użyć przycisku tasuj, co przemiesza klocki. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie sprawdzić, czy aby nie zostały na planszy jakieś pary, bo w przeciwnym razie dostaniesz karę w postaci zmniejszenia czasu. Skoro jesteśmy przy czasie. Ilość czasu możecie podejrzeć w lewym górnym rogu. Pamiętajcie, że w grze mahjong liczy się szybkość, więc uważajcie, bo gdy czas dobiegnie końca, końca dobiegnie też wasza gra.
Ta gra mahjong jest również grą wielopoziomową, a więc po zakończeniu jednego levela przechodzicie do kolejnego. W grze Skarb Mahjong’a nie ma możliwości wykorzystania podpowiedzi – trzeba liczyć tylko na siebie. Jeśli chcecie wiedzieć ile zdobyliście punktów możecie je podejrzeć pod zegarem.
Gra Skarb Mahjong’a należy do jednej z prostszych wersji tej wspaniałej gry. Ponadto jest bardzo oryginalną grą mahjong, idealną dla najmłodszych wielbicieli tej chińskiej gry. Każde dziecko lubi bawić się w poszukiwacza skarbów, tu skarbem są punkty, które dostajecie za oczyszczenie planszy z klocków. Przy okazji grając w mahjonga, poza wspaniałą zabawą, dostajecie jeszcze darmowe lekcje cierpliwości, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. Wszystko to dzięki prostej układance jaką jest pasjans.
Jeśli chcesz zagrać w bardziej klasyczne gry mahjong to nic trudnego, zerknij tylko do kategorii im poświęconej. My przygotowaliśmy dla ciebie zbiór prostszych i trudniejszych, a także klasycznych i nowoczesnych mahjongów. Tak, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Udanej zabawy w poszukiwaczy Skarbu Mahjong’a.