Solitaire 13

Dla kogo trzynastka okaże się szczęśliwą liczbą? Dla ciebie, a może dla kogoś innego? Pasjans Solitaire 13 zaprasza serdecznie do zabawy. Jak się można domyśleć jest to nowa implementacja znanego i lubianego przez wielu pasjansa trzynaście, w którym chodzi o to, aby łączyć karty w pary, których suma oczek daje właśnie trzynaście. Do trzynastu potrafią liczyć nawet najmłodsi więc spokojnie każdy bez wyjątku powinien sobie poradzić.

Solitaire 13 to pasjans ograniczony czasowo – czas można znaleźć w prawym górnym rogu. Jest go jednak na tyle, że nie powinniście mieć problemów z wyrobieniem się w czasie. W tym pasjansie nie ma plansz, ale każde nowe rozdanie to nowy układ kart, więc spokojnie możecie pograć nawet kilka godzin.

Wracając jeszcze chwilę to spraw technicznych to obok czasu idąc nieco w lewo znajdziecie ilość zdobytych punktów, a jeszcze dalej przycisk NEW, czyli rozpoczęcie nowej gry. W lewym górnym rogu macie stos, z którego możecie brać karty, gdy z tych na planszy nic już nie da się wyczarować. Idąc nieco w prawo macie przycisk UNDO, czyli cofnięcie ostatnio wykonywanego ruchu. Kiedy będziecie chcieli na moment odejść od komputera to wcale nie musicie kończyć na szybko gry – w prawym dolnym rogu macie przycisk PAUSE, czyli pauzę.

Oki, to tyle technicznych zagwostek. Wracamy do gry Solitaire 13. Jak grać? Wspomnieliśmy, że trzeba łączyć karty w pary, których suma da 13. Ogólnie wartość karty jest taka jak ilość oczek, która się na niej znajduje, a dodatkowo As to 1, Dama to 12, Król to 13, a Walet to 11. Króla nie trzeba z nikim parować – wystarczy go kliknąć a sam zniknie z planszy. No właśnie – by połączyć karty w pary klikamy wpierw na jednej a potem na drugiem i wtedy one znikają. Proste?

Oczywiście, że tak :) Mam więc nadzieję, że uda wam się bez problemu przejść pasjansa Solitaire 13 i starczy wam jeszcze czasu na zagranie w inne nasze gry darmowe lub po prostu inne nasze pasjanse. U nas nuda wam nie grozi!!! No to chwytajcie myszki w dłonie i bawcie się znakomicie. Będziemy za was wszystkich mocno trzymacie kciuki!!!