Średniowieczne kulki

Średniowieczne kulki świetna gra kulki, która w rzeczywistością nie ma nic wspólnego z epoką Średniowiecza, nie wywodzi się z tamtych czasów ani nic z tych rzeczy. Tytuł wziął się stąd, że tłem do gry są mury jakby średniowiecznego kościoła. Gra jest bardzo fajna, nie jest trudna, ale są moment, kiedy myślimy, że już będzie koniec, a tu okazuje się, że bęc – jeszcze nie. Zapraszam serdecznie do zagrania.

Średniowieczne kulki to świetna zabaw dla dużych i małych. Jak było we wstępie z Średniowiecza one nie pochodzą, w tamtych czasach tylko modlitwa im była w głowie, a nie rozrywka i zabawa. Trudno wyobrazić sobie czasy, w których nie było dostępu do Internetu, nie było telewizji, ani zbyt wielu rozrywek. Tytuł gry przyszedł mi na myśl po zobaczeniu tła gry - murów jakiegoś kościoła, a kościół od razu przed oczy przywiał mi Średniowiecze. I tak wziął się tytuł gry – Średniowieczne kulki.

Teraz co nieco o samej grze. Grafika całkiem przyjemna, a gra przednia. Wystarczy? Sądzę, że nie :P Gra polega na wystrzelaniu różnokolorowych kulek tak, aby ułożyć 3 tego samego koloru obok siebie. Schemat dość znany, co nie? Utrudnieniem tu jest to, że kulki w wolnej przestrzeni potrafią zmienić swój tor lotu i może się okazać, że kulka spadnie nie tam, gdzie zamierzaliśmy ją umieścić, a wtedy gra potrwa dłużej. Ta gra kulki jest grą wieloetapową tzn. że po przejściu jednej planszy mamy kolejną, nieco trudniejszą. Całą grę utrudnia również to, iż jest ograniczona czasowo. Na każdą planszę przeznaczona jest określona ilość czasu, w którym trzeba oczyścić planszę z kulek.

Teraz trochę o sterowaniu. Sama wyrzutnia kulek jest nieruchoma – zawsze stoi na środku ekranu. Możemy ruszać jedynie głowicą i nakierowywać nią kulki w odpowiednie miejsce. Odbywa się to za pomocą myszki. Kulki wystrzeliwujemy wciskając lewy przycisk myszy. W grze mamy również tło dźwiękowe, które można wyłączyć najeżdżając i klikając ikonę trąbki na samej górze ekranu, na środku. Po lewej stronie ekranu, w górnym rogu macie podany level, w który gracie – ogólnie jest ich 30. Tuż obok są punkty, które udało wam się dotychczas zdobyć. W prawym górnym rogu macie ilość czasu jaka wam pozostała do końca gry. Pod czasomierzem macie przycisk, za pomocą którego przejdziecie do Menu. Wciskając spację możecie włączyć pauzę.

To chyba tyle o grze Średniowieczne kulki i jej zasadach oraz technicznych sprawach. Mam nadzieję, że gra wam się spodoba i często będziecie do nas powracać. Zapraszam również do zagrania w inne nasze gry kulki, jeśli ta nie przypadła wam do gustu, chcecie zagrać w coś jeszcze, tą grę przeszliście itp., itd. – w każdym razie serdecznie zapraszam i życzę powodzenia w grze :)