Sudoku na dziś

Sudoku na dziś kolejna gra sudoku do kolekcji. Jedna z najnowszych implementacji tejże gry. Sudoku na dziś to tradycyjna wersja gry, która na każdy kolejny dzień tygodnia przydziela Tobie nowe plansze. Sprawdź sam/a : )

Dni cały czas płyną. Dzień za dniem przemija, nawet czasem nie wiadomo kiedy… Czemu by na każdy dzień tygodnia nie przydzielić sobie planszy w sudoku? Sudoku na dziś to kolejna wersja klasycznego sudoku, w które trzeba wypełnić cyframi od 1 do 9 duży kwadrat składający się z 9 małych o wymiarach 3x3. Zasady takie jak zwykle – cyfry w obrębie małego kwadratu, w pionie i poziomie dużego nie mogą się powtarzać.

W grze Sudoku na dziś dostępne są trzy poziomy trudności – prosty, średni i trudny. W zależności, jak czujecie się na siłach tak możecie wybrać. Poziomy różnią się tym, że im łatwiej tym więcej liczb na planszy jest już odkrytych. Wydaje się być proste, co nie?

Faktycznie Sudoku na dziś to jedna z prostszych wersji nawet na poziomie zaawansowanym, gdyż możliwe w tej grze są podpowiedzi ze strony komputera. W tak płynny sposób przechodzimy to spraw technicznych ; ) A więc jeśli chodzi o podpowiedzi to trzeba zerknąć w panel po prawej stronie ekranu. Zobaczyć tam można ADD All Valid Marks. Daje to możliwość podejrzenia możliwych cyfr, które w danym polu mogą być umieszczone. To bardzo ułatwia, bo w ten sposób na pewno drugi raz nie postawisz w kratce tej samej liczby, która już jest w pionie, poziomie, bądź w obrębie kwadratu 3x3. Zdarza się, że kratki automatycznie się już uzupełnią jeśli tylko jedna możliwość występuje. Poza tym w grze jest możliwość cofania ruchów za pomocą przycisków UNDO ( w tył ) i REDO ( w przód, po tym jak cofnęliśmy w tył ). Przyciski te można znaleźć u góry ekranu po prawej stronie. Ze spraw technicznych to kolejną rzeczą jest przycisk REMOVE tuż pod ADD, które już wyżej było umówione. Przycisk ten kasuje wszystkie nieprawdopodobne odpowiedzi. Poniżej jest CLEAR, który czyści całą planszę. Z istotniejszych rzeczy to może zainteresować Was przycisk RESTART po lewej stronie ekranu, który sprawi, że zaczniecie grę od nowa. Poniżej jest THE SOLUTION, czyli rozwiązanie łamigłówki. Po prawej stronie ekranu można znaleźć również czasomierz, ale nie należy się nim przejmować, bo o dziwo czas tam biegnie do przodu. W prawym dolnym rogu macie PRINT, czyli wydrukowanie planszy z sudoku. U góry ekranu macie MUTE, które wyłącz dźwięk w grze, HOW TO PLAY, instrukcję w języku angielskim, a także PAUSE GAME, czy pauza w grze.

To tyle ze spraw technicznych. Aaaa… jeszcze jak się poruszać – oczywiście za pomocą myszki, wybiera się liczby klikając w odpowiednią kratkę lewym przyciskiem myszy. That’s all. Mam nadzieję, że ta gra sudoku Wam się spodoba i codziennie choć jedną planszę sobie wylosujecie i ją rozwiążecie. Bawcie się wspaniale!!!