Sudoku Tetris

Sudoku Tetris połączenie dwóch znakomitych gier, które sprawia, że nie można oderwać się od monitorów. Zasady gry Sudoku Tetris wciąż opierają się na klasycznych zasadach, z tymże tutaj nasze cyfry spadają z góry planszy jak w tertris i za pomocą strzałek musimy ustawiać je w odpowiednie miejsca, przestrzegając tego, że w żadnym rzędzie ani kolumnie cyfry nie mogą się powtarzać. Mam nadzieję, że będziecie się znakomicie bawić z grą Sudoku Tetris i polecicie ją również swoim znajomym. Wspaniała zabawa gwarantowana!!! Powodzenia drodzy sudoku maniacy!!!

Sudoku Tetris to znakomite i wciągające połączenie klasycznej gry sudoku z grą tetris. Każdy chyba wie czym jest tetris, a to oczywiście ta gra, w której klocki spadają z góry planszy, a my musimy je obracać i układać z nich linie, aby usunięte zostały z planszy. Tutaj nic się nie będzie usuwało, bo układamy sudoku. Gra Sudoku Tetris wygląda, więc tak, że z góry spadają cyfry a my za pomocą strzałek musimy je tak przemieszczać, aby ułożyć klasyczne sudoku, czyli zapełnić planszę liczbami tak, aby w żadnym wierszu ani kolumnie cyfry się nie powtarzały.

W grze Sudoku Tetris poza zwykłymi cyframi spadać mogą również jednokolorowe żółte bądź czerwone klocki, które spokojnie można potraktować jak jokera w kartach do gry, tzn. że one mogą się powtarzać w dowolnych miejscach i niczym to nie grozi, no może poza tym, że w pewnym momencie pola wokół danego klocka, które są tego samego koloru zamienią się w fioletowe klocki bez cyfr i gra stanie się latwiejsza.

Sudoku Tetris to gra o tyle nietypowa, że nie ma tu czasu, ale tempo dyktują spadające klocki. Nietypowe jest również to, że mamy tutaj ograniczoną ilość żyć, które można podejrzeć u góry ekranu po lewej stronie (3 zielono-niebieskie kulki). Życie odejmowane jest w momencie, gdy w kolumnie, rzędzie bądź kwadracie pojawi się ta sama cyfra. Ciekawe jest również to, że Sudoku Tetris jest grą wieloetapową, a więc jeśli uda wam się ułożyć na planszy wszystkie cyfry to przechodzicie do kolejnego etapu. Etap, w który aktualnie gracie można podejrzeć w prawym górnym rogu.

W lewym górnym rogu macie pokazane, jakie będą kolejne klocki, a więc możecie dokładnie przemyśleć kolejny ruch. W prawym górnym rogu poza levelem, w który gracie możecie znaleźć ilość zdobytych punktów. Na dole ekranu po lewej macie przycisk PAUSE, który umożliwi wam włączenie pauzy w grze oraz przycisk EXIT, który jest wyjściem z gry. Znaleźć tam możecie również ikonę głośnika, która odpowiada za wyłączenie dźwięków w grze. Na przyciskiem PAUSE znajduje się szkatułka, która będzie się zapełniać ułożonymi liniami i kwadratami.

Opcje i zasady gry Sudoku Tetris omówione, a więc czas się zabierać do zabawy. Myślę, że Sudoku Tetris wam się spodoba i będziecie się z nim znakomicie bawić, gdyż jest to dość niecodzienna gra sudoku, która naprawdę godna jest uwagi. Jeśli znudziły ci się klasyczne wersje gier sudoku to koniecznie musisz wypróbować Sudoku Tetris .

Życzę udanej zabawy i nie zapomnijcie zagrać również w inne nasze gry online!!!