Szachy robo

Szachy robo Zagraj w szachy z wygadanym robotem. Komentuje grę, dużo mówi, gorzej gra. Pokaż mu jak rozgramiasz bardzo sztuczną inteligencję. Bardzo ciekawa gra w szachy, oparta na tradycyjnych zasadach. Idealna gra dla najmłodszych wielbicieli szachów oraz dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z szachami. Udanej zabawy : )

Szachy robo - zagraj z bezczelnym robotem w szachy. Zagaduje po angielsku, marudzi i narzeka na grę. Pokaż mu że nie potrafi pokonać Ciebie w szachy :)
Szachy robo to bardzo prosta wersja szachów, bo robot nie grzeszy inteligencją :P Do tego nie trzeba za bardzo znać zasad, gdyż pokazuje się zawsze podpowiedź w postaci kropeczki, gdzie możesz postawić daną figurę, tak więc nie musisz się martwić, że zasady są dla ciebie czarną magią. Mimo wszystko je przypomnę:
Na szachownicy mamy takie pionku jak ( od lewej ) : Wieża, Skoczek, Goniec, Hetman, Król, Goniec, Skoczek, Wieża oraz 8 pionków w na drugiej linii. Wieża porusza się po liniach prostych: poziomych i pionowych o dowolną liczbę pól. Skoczek porusza się o jedno pole do przodu, następnie o jedno pole na ukos - w dowolnym kierunku. Goniec porusza się wyłącznie na ukos, w dowolnym kierunku, o dowolną liczbę niezajętych pól. Hetman może poruszać się w dowolnym kierunku (poziomo, pionowo oraz na ukos) o dowolną liczbę wolnych pól. Król może przesuwać się o jedno pole w dowolnym kierunku (pionowo, poziomo lub na ukos). Piony nie mogą się cofać. Pion porusza się o jedno pole do przodu, inne figury na planszy zbija na ukos. Istnieją też na szachownicy sytuacje specjalne tj. roszada i pat. W trakcie roszady król porusza się o dwa pola w kierunku wieży, a wieża przechodzi ponad królem i staje obok niego. Rzecz jasna i wieża i król muszą być tego samego koloru. Pat to inaczej remis. Jest wtedy, gdy nie można wykonać żadnego ruchu zgodnego z zasadami, a król nie jest szachowany.
Teraz już na pewno pyskaty robot cię nie pokona. Mam taką nadzieję :P Ja z nim wygrałam, a wcale mistrzynią gry w szachy nie jestem, wręcz przeciwnie zawsze przegrywam :P Szachy to bardzo stara gra, która przywędrowała do nas aż z Indii. Najpierw w Polsce grano w nią tylko na dworze królewskim, ale z czasem stała się też popularna wśród zwykły szarych ludzi i tak aż po dziś dzień cieszy się ona niesłabnącą popularnością. Choć zasady się zmieniały szachy pozostawały szachami. Dziś zasady są już jasno określone. Choć też czasem w różnych implementacjach gry są naginane mniej lub bardziej : ) Ale już nie marudzę. Bawcie się dobrze i nie dajcie się bezczelnemu robotami, który myśli, że jego sztuczna inteligencja wystarczy, aby cię pokonać. Życzę wspaniałej zabawy i oczywiście wygranej : )