Szalony pasjans

Szalony pasjans to kolejna gra pasjans, jaką znajdziecie na naszym portalu. Szalony pasjans nie należy do tych najłatwiejszych, ale za to można się przy nim znakomicie bawić. Dla tych, którzy lubią chaos ta gra będzie idealna, gdyż karty na planszy rozrzucone są bez ładu i składu. No, ale jak zwykle trzeba z nich ułożyć pasjanse. Powodzenia :)

Szalony pasjans to znakomita gra pasjans, która nieco się różni od klasycznych pasjansów. Pierwsze co się rzuca w oczy to to, iż karty są rozrzucone na planszy bez ładu i składu, a mimo to musimy ułożyć z nich pasjansa. Gra idealna dla tych, którzy uwielbiają chaos :)
W Szalonym pasjansie zasady są następujące:
Po prawej stronie macie sześć kart, na których to musicie układać kolejne, jeśli to król to układacie na nim damę, jeśli as, to dwójkę itd. Karty zbieramy ze stołu i kładziemy na te, które są po prawej stronie. Jednak nie możemy dowolnie zbierać kart ze stołu, zasady jest mniej więcej taka jak w mahjongu – czyli aby wziąć kartę musi być ona wolna, tzn. przynajmniej z trzech stron nie może mieć innej karty. Dopiero taka karta może być użyta do budowania pasjansa. Jeśli na stole nie ma kart wolnych możemy je dobrać ze stosu, który jest u góry ekranu po prawej stronie. W tym pasjansie dobre jest to, że gdy na kupce skończą się karty możemy ją odwrócić i zacząć ponownie dobierać karty. Możliwe też jest cofnięcie ruchu, a to za pomocą przycisku UNDO, który znajduje się u góry ekranu. Dostępne też są podpowiedzi, jeśli tylko użyjecie przycisku HINT, który również znajduje się u góry ekranu tuż obok przycisku UNDO. Jeśli uznacie, że już nie macie żadnych szans to możecie użyć przycisku GIVE UP i poddać się, a tym samym zakończyć grę. Obok przycisków UNDO i HINT macie podgląd na punkty, zarówno bonusowe jak i normalne. W prawym górnym rogu macie ikonki za pomocą, których możecie włączać i wyłączać dźwięk w grze. W lewym górnym rogu macie ikonę za pomocą, której możecie przejść do menu. Jedyne, co wam potrzebne do gry to myszka.
To tak krótko o zasadach, mam nadzieję, że są jasne. Szalony pasjans to bardzo fajna gra pasjans choć nieco chaotyczna, no i przynosi wiele zabawy i pobudza umysł do myślenia. Ta gra pasjans jest idealna dla tych graczy, którzy lubią gry mahjong, bo wtedy łatwiej im zrozumieć zasady tego pasjansa. No, ale myślę, że każdy gracz szybko zasady załapie, bo nie są one skomplikowane. Mam też nadzieję, że będziecie się świetnie bawić z tym pasjanse, a jeśli nie przypadnie on wam do gustu, bo za trudny, albo coś, to zapraszam do gry w inne pasjanse, przygotowaliśmy ich dla was całe mnóstwo. Jeśli nie ten to inny na pewno wam się spodoba, mamy klasycznego pasjansa pająka, pasjansa klodike oraz wiele wiele innych.
Gorąco polecam :)