TriPeakz

TriPeakz to klasyczny pasjans trzy piki, w bardzo kolorowej odsłonie. Tę grę pasjans zaprezentowali twórcy znanych gier Bubblez oraz Clusterz, więc jeśli kiedykolwiek graliście w tamte gry bańki to znacie klimaty i na pewno będziecie zadowoleni. Pasjans TriPeakz to świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Jest to również najprostszy typ gier pasjans, więc na pewno nie będziecie mieć żadnych problemów z przejście właśnie tejże gry. Łapcie więc myszki i zaczynamy zabawę - gwarantuję, że będzie ona wyśmienita!

Trzy piki to jedna z najpopularniejszych gier pasjans, a zarazem jedna z najprostszych. Jeżeli lubicie pasjanse trzy piki to mamy dla was niespodziankę - a jest nią gra TriPeakz. Literka „z” na końcu jest cechą charakterystyczną twórcy gry, którego możecie znać z takich gier bańki jak „Bubblez” oraz Clusterz”.

W grze TriPeakz panują klasyczne zasady, a więc musicie tutaj układać na stosie kolejno karty z plansz w taki sposób, aby kładziona na stos karta była o oczko mniejsza lub większa od tej, która aktualnie znajduje się na stosie. Proste? Oczywiście, że tak, bo to główna cecha gier pasjans trzy piki.

Pasjans TriPeakz jest fajny nie tylko dlatego, że jest prosty, ale również dlatego, że ma ciekawą i przyciągającą oko grafikę oraz dlatego, że nie ma tutaj ograniczenia czasowego. Do przejścia w grze pasjans TriPeakz macie kilkanaście plansz i żadna z nich nie jest czasowo ograniczona.

Ponadto w tej grze pasjans macie coś takie, że jak przegracie lub zakończycie tymczasowo grę to nie musicie później zaczynać wszystkich misji od nowa, a po prostu gracie od tej misji, w której wam się nie powiodło. Działa to jednak tylko wtedy, gdy gracie na tym samym komputerze, przez tą samą przeglądarkę i macie włączone w niej cookies!

Warto jeszcze dodać, że w tej grze pasjans macie możliwość wykorzystania dzikich kart, które pozwalają na położenie na nich dowolnej karty. Dzikie karty znajdziecie w lewym dolnym rogu ekranu tuż obok stosu z kartami, z którego możecie dobierać karty, gdy z tych z planszy nic już nie da się ułożyć. Ilość dzikich kart jest ograniczona! Zdarza się również, że dzikie karty znajdziecie na planszy - są one żółte i mają narysowaną na sobie dużą literkę.

Jeszcze wspomnę o opcjach gry pasjans TriPeakz. W lewym dolnym rogu ekranu znajdziecie: podpowiedź (HINT), cofnięcie ruchu (UNDO) oraz wyjście do menu (MENU). Na dole po lewej macie poziom, w który gracie oraz ilość zdobytych punktów. W prawym górnym rogu natomiast macie wyłącznik dźwięków w grze TriPeakz. Nieco niżej po prawej macie różne informacje losowo wyświetlane - znajdziecie tam np. możliwość wysłania swoich wyników mailem.

Zasady i opcje pasjansa TriPeakz omówione. Wszystkie akcje wykonujecie za pomocą myszki, więc możemy zaczynać zabawę. Gwarantuję, że będzie ona wspaniała, więc bez wahania klikajcie PLAY i zaczynamy.