Urchin Merchant

Urchin Merchant Urchin Merchant - ciekawa gra logiczna, której zasady są wam pewnie znane, bo polega ona na tym, że z armatki wystrzela się coś, co musi trafić w rzecz tego samego koloru, co ono samo. Trzy takiego samego koloru rzeczy usuwane są z planszy. W tym wypadku strzelamy koralowcami. Życzę udanej zabawy : )

Urchin Merchant to gra logiczna, w której strzelamy czymś w rodzaju koralowców, które przeze mnie zostały nazwane „cicikami”. Wiem wiem nazwa śmieszna, ale cóż … : P Gra logiczna Urchin Merchant jest ogólnie wam znana, bo bazuje na zasadach, które powtarzają się w tysiącach gier – czyli wystrzeliwujecie coś z armatki tak by na planszy ustawić obok siebie trzy dane rzeczy tego samego koloru, bo wtedy zostaną z niej usunięte.

No to nadmieniłam już słowo o zasadach tej gry logicznej. Prawda, że są znane? Już pewnie nie raz graliście w tego typu grę logiczną, bądź grę kulki, jednak ta gra ma w sobie coś niezwykłego i nie chodzi o to, że przenosi was w podmorską głębie, ale raczej o samą grę. Choć niby wiecie, na czym ta gra polega i może wam się wydać, że jest ona niezwykle prosta to jednak, jak w nią trochę pogracie to zobaczycie, że różni się od tych gier, które znacie. Czym się różni? Otóż tym, że nie tak łatwo dopasować do siebie koralowce - niby są 3 jednakowego koloru obok siebie, a jednak do siebie nie pasują. Dlaczego? To wina ich nierównej powierzchni, muszą one do siebie mocno przylegać, aby zostały usunięte. Morskie fale również poruszają nimi tak, więc niespotykanie mogą się połączyć ze sobą nie tam, gdzie powinny, bądź też akurat tak, że zostaną usunięte z planszy.

Z technicznych spraw to to był wstęp, może trochę przydługi no, ale co tam. Jeśli chodzi o poruszanie to tradycyjnie myszką, a strzela się za pomocą lewego przycisku myszki. Omówmy jeszcze przyciski, jakich możecie użyć w grze Urchin Merchant. Na pasku u góry ekranu, zaczynając od lewej macie: wyłączanie dźwięku, instrukcję gry, włączanie pauzy. Na dole od lewej macie: numer levelu, w który gracie, czasomierz, który biegnie w górę, ale nie cieszcie się, bo wraz z upływem czasu obniża się sieć, na której wiszą koralowce, potem macie punkty, a następnie kolor kolejnego „cicika”.

To tyle ze spraw techniczno-organizacyjnych. Mam nadzieję, że wszystko jasne, i że będziecie się dobrze bawić z grą logiczną Urchin Merchant. Jeśli jednak to nie to, to zapraszam do innych naszych gier – z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Życzę wspaniałej zabawy!