Warcaby online

Warcaby online zagraj w warcaby przez internet. Tutaj zmierzysz się z w miarę prostym przeciwnikiem który może być świetną rozgrzewką lub pomocnikiem przy nauce gry w warcaby. Idealna gra dla początkujących graczy, a także dla dzieciaków, w końcu to one uwielbiają grać w warcaby i szachy. No i idealna dla tych, którzy radują się z każdej wygranej, nawet tej z bardzo słabym przeciwnikiem. Udanej zabawy :)

Warcaby online pozwalają zmierzyć się z prostym przeciwnikiem na przykład w celu nauczenia się gry. Umiejętności elektronicznego przeciwnika nie powalają na kolana, ale poprawiają się z czasem, dzięki czemu zabawa może trwać nieco dłużej. Warcaby, których początki sięgają starożytnego Egiptu w wielkim uproszczeniu przypominają szachy. W czasie wielu wieków historii powstały ich liczne odmiany. Ta emocjonująca gra w ostatnim stuleciu szybko stała się dyscypliną sportową, choć niestety nadal na profesjonalnym poziomie uprawiana jest w dość wąskim gronie miłośników. Obecnie mistrzem świata w angielskiej odmianie warcabów (plansza 8x8 pól) jest program komputerowy Chinook, który ostatecznie pokonał wieloletniego mistrza w 1994r. W międzynarodowych rozgrywkach używa się jednak odmiany zwanej warcabami polskimi (plansza 100-polowa), i jak dotychczas każdy wytrwały gracz ma szansę na niepodzielne mistrzostwo!
A wracając do naszych warcabów – przeciwnik wydaje się być niegroźny, ale można się zdziwić po dłuższej grze. Widać potrzebuje dobrej rozgrzewki :P Zasady gry w warcaby znają chyba wszyscy, ale pokrótce je przypomnę. Mamy na rozłożonych na szachownicy 12 pionów, każdym pionem możemy się przesunąć tylko o jedna pole po skosie, bądź mamy możliwość przeskoczenia innego piona, ale tylko takiego, który jest naszym przeciwnikiem, wtedy przesuwamy się jakby o dwa pola. Kiedy, któryś z naszych pionów dotrze na sam koniec szachownicy, gdzie stały piony przeciwnika zamienia się w tak zwaną „damkę”, pojawia się wtedy nad nim korona i może on się poruszać do przodu i do tyłu, a nie tylko w przód jak piony. Na dole ekranu macie statystyki. Od lewej – ilość wykonanych ruchów, następnie ilość rozgrywek, i po prawej ilość zwycięstw.
Warcaby online to świetna gra dla początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają przygodę z warcabami. Z pewnością gra spodoba się dzieciakom, one w końcu uwielbiają grać w warcaby, szachy itp. Teraz już nie będziesz musieć rozkładać w salonie szachownicy, a wystarczy, że włączysz Internet i możesz śmigać do woli w twoje ulubione gry. Jeśli te warcaby wydały ci się za proste wypróbuj inne : ) Przygotowaliśmy dla was cały zbiór tych wspaniałych gier. Tak, więc jestem pewna, że każdy, zarówno doświadczony jak i początkujący gracz, znajdzie coś dla siebie.
Przyjemnej zabawy!