Wirujące klejnoty

Wirujące klejnoty to gra dla zwolenników logicznego myślenia i z duża dawką cierpliwości. Głównym zadaniem, jakie stoi przed nami jest zlikwidowanie klejnotów znajdujących się na planszy. Aby to osiągnąć posługujemy się trzema funkcyjnymi błyskotkami leżącymi pośród klejnotów, są to obrotowe wskazówki, kolorowy pryzmat i koło z rozetą wewnątrz.

Wirujące Klejnoty – jak już pisze na wstępie jest to układanka dla osób cierpliwych i umiejących myśleć w sposób logiczny, co w tej grze jest nie bez znaczenia. Grę rozpoczynamy od play a do usuwania klejnotów posłuży nam nieodłączna myszka. Plansza to skrzynia wypełniona diamentami oraz dwunastoma pomocniczymi obrotowymi wskazówkami. Wskazówki te służą do obrotu pierścienia z klejnotami, obracamy go klikając na nie myszką, w ten sposób, aby w sąsiedztwie znajdowały się 3 lub kilka klejnotów tego samego gatunku. Klejnoty powinny tworzyć linię poziomą, pionową lub kąt prosty. W tej sytuacji wybrane klejnociki znikają robiąc wolne miejsce. Łamigłówka zaczyna się robić coraz trudniejsza w tych warunkach pomocnym klejnotem okaże się kolorowy pryzmat. Nim to możemy zamienić kolor przylegającego do niego klejnotu na odpowiedni w danej chwili. Kiedy już wszystkie klejnoty usuniemy zaczniemy nowy poziom przez continue. Tu pojawią się nowe atrakcje gdzie pomocnym okaże się teraz nowy klejnot, jakim jest koło z rozetą do obrotu dookoła własnej osi sąsiadującego klejnotu. Ze spraw technicznych to może jeszcze wspomnę o tym, że w lewym górnym rogu można podejrzeć ilość wykonanych ruchów, na środku ekranu ilość zdobytych punktów, a w prawym rogu macie przycisk przejścia do menu.

Wirujące klejnoty to świetna gra dla młodszych i starszych wielbicieli gier online. Można się przy niej świetnie bawić i spędzić wspaniałe chwile, zapominając o rzeczywistości. Przy okazji gra wymaga logicznego myślenia, a więc ćwiczy szare komórki. Idealna gra dla dzieci w wieku szkolnym, aby wyćwiczyły u siebie umiejętność szybkiego kojarzenia i zapamiętywania – po lekturze takiej gry, tabliczka mnożenia nie będzie już stanowiła żadnego problemu. Mam nadzieję, że gra ta wam się spodoba i będziecie często powracać, aby w nią zagrać i polecicie ją również swoim znajomym. Jeśli jednak to nie to czego szukać, to zajrzyjcie do innych naszych działów. Życzę przyjemnego grania!!!