Wolny pasjans

Wolny pasjans klasyczna gra pasjans, w którą pewnie nieraz już graliście. Układanie pasjansa, poczynając od odłożenia asa na specjalnie wyznaczone pola, a następnie układając na nim kolejne karty od dwójki do asa. Na planszy karty układacie na przemian kolorami : czarny – czerwony, czerwony – czarny. Klasyczny pasjans – klasyczne zasady, życzę udanej zabawy.

to świetna zabawa z klasyczną wersją pasjansa. Rozpoczynając grę widzicie planszę z kilkoma odkrytymi kartami i zakrytymi, puste wyznaczone pola u góry ekranu i stos kart, z którego możecie je dobierać, gdy z tych, na planszy nic już nie da się zrobić. Zasady gry są proste i pewnie wszystkim znane, ale je dla pewności przypomnę.

W grze karcianej Wolny pasjans układamy tradycyjnego pasjansa, czyli takiego, że na wyznaczonych na górze polach odkładamy nasze cztery asy, oczywiście trzeba je najpierw znaleźć. Następnie na tych asach odkładamy karty koloru takiego jak as począwszy od dwójki a na królu skończywszy. Na samej planszy karty musimy układać również w kolejności – od króla do asa, ale nie w jednym kolorze lecz naprzemiennie czarna – czerwona, czerwona – czarna. Konkretny kolor karty nie ma znaczenia tak, więc możliwe jest przełożenie kart np. trefl – caro – pik …

Ze stosu u góry ekranu można dobierać karty – nie martwcie się – jeżeli dojdziecie do końca stosu, możecie rozpocząć jego oglądanie od nowa. Gra dobiega końca, gdy ułożycie całego pasjansa, bądź nie będzie możliwości jego ułożenia w żaden sposób.

Całe sterowanie grą odbywa się za pomocą myszki. Gra nie jest ograniczona czasowo, choć czas płynie, ale w górę. Nie są tu liczone punkty, a więc typowa wolna gra, w której nie trzeba się spieszyć, ani martwić, że będziemy mieć mało punktów. W lewym dolnym rogu macie przycisk za pomocą, którego możecie zrestartować grę.

Mam nadzieję, że pasjans ten przypadnie wam do gustu i będziecie do niego często powracać. Jest on idealny dla najmłodszych i dla tych, którzy chcą się po prostu zrelaksować. Jeśli jednak ten pasjans nie przypadł wam do gustu to zapraszam do zagrania w inne nasze pasjanse. Przygotowaliśmy duży ich zbiór tak, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem gry, która przypadnie wam do gustu. Życzę udanej zabawy : )