X-Jong

Dział z grami logicznymi html5 poszerza się o kolejną pozycję, a jest nią gra mahjong o tajemniczej nazwie X-Jong. X tym razem nie oznacza tutaj czegoś kosmicznego jak z archiwum-X, a jest to skrót od xmas, czyli z angielskiego – Boże Narodzenie. Do świąt zostały 2 tygodnie, a więc najwyższy to czas by wprawić się w świąteczny klimat. Gry świąteczne są ku temu znakomitym sposobem. Warto również rozłożyć już choinkę i zacząć słuchać świątecznych piosenek :) Poczujcie magię świąt już dziś!

A teraz słów kilka na temat samej gry X-Jong. Ta gra logiczna jest dostępna w języku polskim, a więc bez problemu zrozumiecie wszystkie elementy gry. Zasady pewnie też nie są wam obce, bo każdy z was choć raz miał z pewnością okazję zagrać w mahjonga. Po krótce jednak przypomnę o co w tym typie gry chodzi.

Tak więc musicie dobierać w pary klocki. Na parę składają się dwa identyczne klocki. W pary dobiera się tylko wolne, niezablokowane innymi klocki. Dodatkowo gra X-Jong ma takie utrudnienie, że niektóre klocki są przyciemnione na początku i dopiero z biegiem gry się odblokowują, ale nie ma ciężko, więc dacie sobie radę.

W tej grze mahjong dostępnych jest całkiem sporo poziomów (aż 50!) – sami zobaczycie mapkę na początku gry, więc nuda wam nie grozi :) Każda misja jest jednak ograniczona czasowo, więc się pilnujcie. Czasu jest sporo, ale nie ma też co się za długo zastanawiać nad kolejnymi ruchami. W razie gdybyście chcieli dłużej pomyśleć to warto włączyć pauzę.

Skoro mówimy o opcjach gry to spójrzcie na prawą stronę. Tam macie panel z opcjami. Od góry znajdziecie tam: punkty, poziom, w który gracie, czas, jak wam pozostał, podpowiedź (może się przydać w kryzysowie sytuacji), przemieszanie klocków na planszy oraz wyłącznik dźwięków, pauzę i wyłącznik ścieżki muzycznej.

No i to w sumie byłoby na tyle jeśli chodzi o zasady i opcje gry X-Jong. Jeśli lubicie gry mahjong to na pewno będziecie się świetnie bawić. Zapraszam serdecznie do gry razem z nami i trzymam kciuki. Życzę wam również WESOŁYCH ŚWIĄT!!!