Zakręcone karty

Zakręcone karty ciekawa i przyjemna gra karciana, w której to obracamy karty tak, aby 4 jednakowego koloru, bądź wartości znalazły się w kwadracie. Za takie ułożenie otrzymujemy punkty i możemy być z siebie dumni. Bardzo fajna i prosta gra karciana, gorąco polecam najmłodszym wielbicielom kart. Udanej zabawy : )

Witajcie w grze Zakręcone karty. Jest to bardzo fajna i prosta gra karciana, idealna dla najmłodszych wielbicieli kart. Zasady są naprawdę proste i bez problemu można je w mig załapać. Celem gry jest uzbieranie jak największej ilości punktów, przed upływem czasu.
Jak zbierać punkty? To nie takie trudne. Trzeba ułożyć cztery karty tego samego koloru bądź tej samej wartości, zgodne z dymkiem, który widzicie na dole ekranu. Ułożenia należy dokonać w kwadracie. Układa się je poprzez obracanie karty, właśnie w takim kwadratowym zaznaczeniu. Przez karty jednakowej wartości rozumie się np. cztery króle, cztery dziesiątki itp. Muszą być one takie jak pokazuje dymek – czyli jeśli widzimy tam J, to musimy ułożyć czwórkę waletów – wtedy dostajemy tzw. jackpot. Za takie ułożenie są dodatkowe punkty. Na planszy możemy też znaleźć niebieskie karty z koroną – są to jokery, które zastępują każdą dowolną kartę, która akurat ci pasuje. Za każdy ułożony kwadrat dostajecie punkty. Ilość punktów możecie podejrzeć u dołu ekranu na samym środku. Możecie też zauważyć, że wraz z upływem czasu, ubywa punktów na waszym koncie tak, więc jeśli chcesz wygrać dużo, działaj szybko. Po prawej stronie ekranu macie pasek, który odmierza czas, kiedy dobiegnie on końca, końca dobiega też wasza gra. Po lewej stronie ekranu macie różne ikonki. Dwie pierwsze z góry odpowiadają za dźwięk w grze. Za ich pomocą możecie go włączyć bądź wyłączyć. Poniżej macie opcje gry, jeszcze niżej pomoc ( warto jednak przeczytać mój opis, bo pomoc jest w języku angielskim ). Na samym końcu, ostatnią ikoną jest wyjście z gry.
Mam nadzieję, że zasady są jasne i klarowne i nie sprawią wam trudności. Jak już wspomniałam ta gra karciana jest bardzo prosta. Nawet się nie spostrzeżecie jak zaliczyć drugi, trzeci, czwarty i kolejne level. Czasu jest wystarczająco dużo, by zdążyć się świetnie bawić. Jeśli kochasz gry karciane – koniecznie wypróbuj i tę grę. Sądzę, że się nie zawiedziesz i często będziesz do niej wracać. Jeśli jednak ta gra karciana nie przypadła ci do gustu, zajrzyj do naszego działu z grami karcianymi i wybierz sobie inną. Gry są tak dobrane, aby zarówno doświadczony jak i początkujący gracz znalazł coś dla siebie. Podobnie pod względem klasyki – niektóre gry są klasyczne, inne bardziej nowoczesne tak, aby każdy wybrał to, co akurat mu pasuje. A teraz już życzę wszystkim wspaniałej zabawy i wielkich wygranych.