Znajdź różnice

Fajny trening spostrzegawczości. Zadanie jest z pozoru bardzo proste jednak w grze nie jest wcale tak łatwo, a dzieci często przewyższają swoimi umiejętnościami rodziców. W grze musimy w ciągu kilku minut znaleźć pięć różnic między lewym a prawym zdjęciem.

Znajdź różnice - Na pewno pamiętacie z dzieciństwa zabawy w szukanie różnic na obrazkach. W wieku kilku lat było to zadanie coraz prostsze, w końcu nudne i zapomniane. Jednak okazuje się, że dorośli wcale nie są tacy do przodu w te klocki – różnice widzą, ale tylko te duże i oczywiste, a nasza spostrzegawczość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego proponujemy doskonały trening tej domeny naszego umysłu. Na dwóch prawie jednakowych zdjęciach znajduje się pięć różnic, które trzeba znaleźć w ciągu jednej minuty i zaznaczyć klikając na obrazku po prawej stronie. Przecież to proste :) Czy aby na pewno?

Znajdź różnicę to wcale nie tak prosta gra jakby się mogło wydawać. Może się wydawać, że to dziecinna gra, ale nie jeden dorosły miał już z nią problem. Gra nie jest trudna, ale trzeba się całkowicie skupić. Jest tu też ograniczenie czasowe, które może co niektórych wybić z rytmu. Do tego za każde kliknięcie w miejscu, w którym obrazki nie są różne odejmowane są cenne sekundy. Pasek czasu można podejrzeć w prawym górnym rogu. Tuż pod paskiem można sprawdzić ile różnic jest pomiędzy obrazkami. Po każdej znalezionej pod klauna głową pojawia się czerwony pasek. Tuż nad obrazkami przy środku ekranu można zobaczyć zdobytą ilość punktów.W szukaniu różnic sprawę utrudnia również to, iż obrazki są naprawdę bardzo podobne. Często gry tego typu są banalnie proste, bo różnice są ewidentnie widoczne – tu tak nie ma – trzeba wysilić szare komórki.

Znajdź różnicę to świetna gra dla dzieci i dla dorosłych. Przetestujcie sami. tego typu gry można zaliczyć do gier logicznych, bo wytężają nie tylko wzrok, ale i umysł człowieka. Mam nadzieję, że gra Znajdź różnicę przypadnie wam do gustu, ale jeśli tak się nie stanie to macie jeszcze inne działy na portalu z innymi grami online. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gorąco polecam i życzę udanej zabawy.